Įspūdingo pastarųjų trisdešimties metų Kinijos ekonomikos augimo šaltiniai ima silpti, o tai reiškia, kad šaliai reikia reformų, teigia Pasaulio banko vadovas Robertas Zoellickas, informuoja AFP.

Anot R. Zoellickio, jeigu Kinija nori, kad jos ekonomika ir toliau sparčiai augtų, ji nebegali ir toliau remtis vien didėjančiu eksportu ir investicijomis. Šalis turi sustiprinti vidaus vartojimą.

„Įspūdingo Kinijos augimo šaltiniai silpsta“, - „The Financial Times“ paskelbtame straipsnyje teigia R. Zoellickas.

Pasaulio banko vadovas mano, kad jeigu Kinija nesiims esminių pokyčių, ji tik pagilins pasaulio ir savo pačios ekonomikos problemas. R. Zoellickas ragina Kiniją skatinti ekologiškas pramonės šakas, stiprinti fiskalinę politiką, teikti geresnes ir veiksmingesnes viešąsias paslaugas, tam pasitelkti ir privatųjį sektorių.

R. Zoellickas pažymi, kad Kinija labai padėjo stabilizuojant pasaulio ekonomiką krizės metu, tačiau dabartinis šalies ekonomikos augimo modelis yra netinkamas.

„Tai, kas nutinka Kinijoje, yra lygiai taip pat svarbu kaip ir įvykiai Europoje, Japonijoje ar Jungtinėse Valstijose“, - priminė R. Zoellickas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų