Korporacija „Panasonic“ pirmadienį paskelbė uždaranti vieną savo įmonių Kinijoje ir pristabdanti gamybą dar dviejose įmonėse dėl kylančios antijaponiškų išpuolių grėsmės. Šių kompanijos padalinių darbuotojams nurodyta likti namie saugumo sumetimais. Darbus laikinai nutraukia ir „Canon“ padaliniai Kinijoje.

„Panasonic“ nusprendė uždaryti savo įmonę Cindao mieste iki rugsėjo 18 dienos. Iki rugsėjo 18 d. trijose savo įmonėse darbus nutraukė ir kompanija „Canon“, informuoja BBC.

Prieš „Panasonic“ įmonę įvykdytas ne vienas išpuolis pastarosiomis dienomis. Viena iš gamyklų buvo visiškai suniokota, iš dalies sudeginta. Pristabdytas įmonių darbas gali būti atnaujintas po to, kai specialistai įvertins joms padarytus nuostolius.

Išpuoliai įvykdyti ir prieš kitas japonų įmones, restoranus ir parduotuves. Daugelis šių įstaigų ir įmonių nusprendė pristabdyti darbus bent jau iki trečiadienio. Kinijoje uždarytos net japonų mokyklos.

Praėjusios savaitės pradžioje Japonija nusprendė „nacionalizuoti“ Senkaku (Diaoju) salas, nupirkdama jas iš privačių savininkų. Tai ir sukėlė antijaponiškų nuotaikų protrūkį Kinijoje.

Ginčas dėl salų pagilėjo praėjusio šimtmečio aštuntajame dešimtmetyje, kai šiame regione buvo aptikti vertingi gamtinių dujų ir naftos telkiniai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų