Padangos1 ekspertai rekomenduoja – perkamiausios žieminės padangos ir jų modeliai

Žiema jau visai arti, todėl paskutinei minutei nereikėtų atidėti tokio svarbaus dalyko kaip sezoninių padangų keitimas. Lietuvos įstatymai reikalauja, kad nuo gruodžio 1 d. žieminės padangos būtų uždėtos ant visų automobilių. Yra žmonių, kuriems naujos padangos ir jų pirkimas nesukelia jokių sunkumų, jie pasikliauja vien savo intuicija ar siūloma kaina. Kitiems, bandantiems rasti tinkamiausią komplektą tarp daugybės pasiūlymų, tai yra sudėtingas procesas. Kai kuriems reikia įprastų padangų, o kitiems reikalingos dygliuotos žieminės padangos. Laimei, metai iš metų šios srities ekspertai ateina į pagalbą ir laiku paruošia įvairias apžvalgas, padedančias geriau orientuotis tokioje padangų gausybėje pasimetusiems automobilių savininkams. Padangos1 ekspertai taip pat išsiaiškino, kokio modelio naujos žieminės padangos dažniausiai perkamos. 

Hankook 

Tas, kuris sako, kad Azijos šalyse pagamintos padangos nepasižymi aukšta kokybe, nėra susipažinęs su šiuo Pietų Korėjos padangų gamintoju. Beje, šis prekės ženklas vis dar yra laikomas palyginti nauju, tačiau jo pergalingas ėjimas, patenkant į geriausių pasaulio gamintojų dešimtuką, yra vertas dėmesio. „Hankook“ produkciją labiausiai apibūdina aukšti kokybės standartai ir labai priimtina kaina. 

REKLAMA

Hankook Winter i*cept RS2 W452

Tai vidutinės klasės žieminės padangos, skirtos keleiviniams ir kompaktiškiems automobiliams. Atliekant įvairius bandymus, šios padangos sugebėjo parodyti įspūdingus rezultatus važiuojant šlapia kelio danga, o taip yra dėl protektoriaus dizaino su nurodyta judėjimo kryptimi. Be to, protektoriaus įpjovos yra skersinės, o tai dar labiau pagerina sukibimą lyjant lietui ir sumažina akvaplanavimo riziką. Nuo pateikimo į rinką šis modelis bėgant laikui nuolat tobulinamas – 3D lamelės ir „Grip Claw“ technologija užtikrina gerą sukibimą, trumpą stabdymo kelią ir saugų valdymą posūkiuose. 

Dažniausiai šios žieminės padangos perkamos tokių dydžių: 

● 185/65 R15 88T; 

● 195/65 R15 91T; 

● 205/55 R16 91T su ratlankio apsauginiu kraštu. 

 

Falken 

Šio prekės ženklo produkcija gaminama keleiviniams automobiliams, visureigiams ir lengviems sunkvežimiams. Ji priklauso ypač aukštų charakteristikų kategorijai ir yra glaudžiai susijusi su automobilių sporto pasauliu. „Falken“ yra žinomas dėl ne per plataus modelių asortimento kiekvienoje automobilių tipų kategorijoje, o tai gali būti laikoma savotišku pranašumu. Gamintojas neperpildo rinkos daugybe tarpusavyje labai panašių modelių, todėl pirkėjams lengviau išsirinkti, ko jiems reikia. 

Falken Eurowinter HS01 

Šių padangų protektoriaus raštas yra panašus į „Hankook“ modelio, su nurodyta kryptimi ir skersiniais grioveliais. Nors važiuojant lietaus sąlygomis šios padangos neišsiskiria stebėtinomis ypatybėmis, tačiau jos labai gerai pasirodo, kai keliai yra sausesni. Kita vertus, HS01 labai gerai tinka mūsų platumoms, nes sniegas ir apledėję keliai joms nebus problema. Vienintelis dalykas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis šį padangų modelį, yra jų pakankamai didelis pasipriešinimas riedėjimui. Dėl pasipriešinimo riedėjimui padangos yra triukšmingesnės nei vidutiniai rodikliai, tačiau dažniausiai tai netrukdo nei vairuotojui, nei kitiems eismo dalyviams. Taip pat šios padangos nėra pačios taupiausios kalbant apie degalų sąnaudojimą, tačiau piniginės turinio jos neištuštins. 

REKLAMA

Perkamiausias šio modelio dydis yra 195/65 R15 91T. 

Pirelli 

Prekės ženklas, kuris neužduoda nereikalingų klausimų. „Pirelli“ yra seniausias aukščiausios klasės padangų gamintojas. Remdamasis ilgamete patirtimi, gamintojas nuolat siūlo novatoriškus sprendimus, susijusius ir su pajėgumu, ir dizainu. Tuo rūpinasi „Pirelli“ tyrimų ir plėtros skyrius, kuriame dirba iki 2000 ekspertų. Gamintojo padangos išsiskiria stebėtinai ilgu tarnavimo laiku ir patogumo lygiu. Pavyzdžiui, siekdamas sumažinti padangų keliamą triukšmą, „Pirelli“ sukūrė specialią technologiją, kuri, naudojant garsą sugeriančią kempinę, decibelų lygį sumažina iki minimumo. 

Pirelli Cinturato Winter 

Kaip jau priklauso aukščiausios klasės padangoms, „Cinturato“ gali užtikrinti saugų ir patogų važiavimą net ir labai atšiauriomis sąlygomis. 4D lamelių technologija, rodyklės formos protektoriaus dizainas ir aukštos kokybės gumos sudėtis padaro jas tinkamas važiuoti danga, padengta storu sniego sluoksniu, taip pat ir polaidžio sąlygomis. Nors tai yra žiemos modelis, iš automobilių savininkų atsiliepimų matyti, kad padangos pasižymi labai geru sukibimu ir valdymu taip pat ir ant sausos kelio dangos. Tai galima paaiškinti tuo, kad protektoriaus viduryje yra kvadrato formos sąlyčio plotas. 

Šio modelio taip pat labiausiai paplitęs dydis yra 195/65 R15 91T.

Westlake 

„Westlake“ yra Kinijos prekės ženklas, gaminantis biudžetinės klasės padangas. Jis nekonkuruoja dėl aukščiausios klasės padangų statuso, taip pat nenaudojamas kaip standartinė naujų automobilių komplektacija. „Westlake“ padangos yra laikomos tinkama alternatyva keičiant senas, susidėvėjusias padangas. Jas dažnai pasirenka vairuotojai, kurie ieško pigaus komplekto praktiškam kasdieniam vairavimui. Gamintojo modeliai sukurti taip, kad užtikrintų pakankamą komfortą kuo įvairesnėms kelio sąlygoms. 

Westlake SW608 

Tai yra vienas iš prekės ženklo atpažįstamiausių modelių. Kaip stebuklas daugeliui yra tai, kad šios padangos įvairiuose bandymuose sugebėjo aplenkti rinkoje jau labai gerai žinomus prekės ženklus. Jos gerai pasirodo lyjant lietui, tačiau tikrinant pajėgumą važiuojant sausais ar snieguotais keliais gauti vidutiniai rezultatai. Į ką dar reikia atkreipti dėmesį renkantis šį padangų modelį, yra tai, kad jos gana greitai susidėvi, tačiau jei keisite padangas dažniau, jų maža kaina leis įsigyti naują komplektą nors kas antrus metus. 

REKLAMA

Perkamiausias šio modelio dydis yra 205/55 R16 91H. 

Dunlop 

„Dunlop“ padangos yra geriausiai žinomos pasaulyje dėl jų sąsajų su automobilių sportu. „Dunlop“ yra aukščiausios kokybės padangos, turinčios tvirtą poziciją tarp geriausių prekės ženklų. Padangos gaminamos ir standartiniams keleiviniams, ir sportiniams automobiliams. Prekės ženklą ir jo produktus geriausiai apibūdina: 

● platus pasirinkimas įvairių tipų transporto priemonėms; 

● didelė technologinė plėtra; 

● vairavimo kontrolė; 

● atsparumas bet kokiomis sąlygomis. 

 

Dunlop SP Winter Response 2 

„Winter Response 2“ užtikrina nepriekaištingą sukibimą posūkiuose net apsnigtame ir apledėjusiame kelyje. Taip yra dėl protektoriaus „pečių“ lamelių, išdėstytų 45 laipsnių kampu. Geras sukibimas ir stabdymas važiuojant šlapiu ir apledėjusiu paviršiumi užtikrinamas dėl tankios lamelių išdėstymo tvarkos protektoriuje. Dėl to atsiranda daugiau briaunų, kurios tiesiog „įsikanda“ į kelio dangą. Be to, „Winter Response 2“ padangoms naudojamas „Dunlop“ patentuotas „Reverse Snowguide“ protektoriaus blokų raštas, kuris kaupia sniegą padangos protektoriaus centre, padidindamas sąlyčio plotą su keliu, o tai padėda pagerinti sukibimą stabdant ar įsibėgėjant. 

Taip pat labai kruopščiai atsižvelgiama ir į pačios padangos karkaso dizainą, iki minimumo sumažinant padangos deformaciją važiuojant. Todėl sumažėja pasipriešinimas riedėjimui, o tai ilgainiui padės sumažinti degalų sąnaudas. 

Perkamiausias „Dunlop SP Winter Response 2“ modelio dydis yra 195/65 R15 91T 

Goodride 

To paties gamintojo, kaip ir „Westlake“ prekės ženklo, biudžteinės klasės padangos. Nors šio prekės ženklo padangos taip pat pateikia vidutiniškas pajėgumo charakteristikas, tačiau neatsilieka nuo technologinės pažangos. Gamintojas kiekvienais metais investuoja milijonus eurų į šio prekės ženklo plėtrą, kad galutinis rezultatas atitiktų visus saugos ir vartotojų standartus. 

REKLAMA

Goodride SW608 

Kaip ir „Westlake“ modelis, šio prekės ženklo padangos gerai pasirodo ant sausos kelio dangos. Važiuojant šlapia kelio danga savybės yra vidutiniškos, tačiau V formos protektorius gerai pašalina vandens perteklių ir sniegą. Lamelių išdėstymas ir jų kryptis padeda padidinti sąlyčio su kelio danga plotą, todėl pagerėja sukibimas, stabdymas ir pagreitis pradėjus važiuoti. 

Perkamiausias modelio dydis – 205/55 R16 91H. 

Michelin 

Dar vienas prekės ženklas, kuris neužduoda nereikalingų klausimų. Kaip ir daugelis kitų aukščiausios klasės padangų gamintojų, „Michelin“ yra žinomas dėl savo sąsajų su automobilių sporto pasauliu. „Michelin“ padangos gaminamos naudojant pažangiausias technologijas ir kiekvienam naujam modeliui atliekamas rimtas išbandymas. Testuojamas padangų pajėgumas esant skirtingai temperatūrai ir greičiui. Dėl to pagerėjo padangų patvarumas, nes sumažėjo neigiamas akmenų ir įvairių skaldų poveikis jų funkcionalumui. 

Rūpinamasi ne tik vairavimo saugumu, bet ir bendru komfortu. „Michelin“ naudoja patentuotą technologiją, kuri sumažina padangų keliamą triukšmą iki 20 %. 

Michelin Alpin 6 

Šis modelis yra vienas geriausių žieminių padangų modelių rinkoje. Jis užtikrins, kad važiuojant apsnigtu ir apledėjusiu keliu transporto priemonės stabdymo kelias būtų kuo trumpesnis. Padangos protektoriaus raštas ir gumos sudėtis leis be sunkumų pradėti važiuoti, kai sankryža apledėjusi, tačiau greitai reikia pradėti judėti. V formos protektoriaus dizainas yra sukurtas taip, kad užtikrinų geriausią vandens ir šlapdribos nutekėjimą, tačiau tuo pačiu metu specialios kišenėlės sulaiko sniegą, o tai padidina protektoriaus paviršiaus sąlyčio plotą ir pagerina sukibimą. 

Šio modelio padangos yra labai patvarios ir tarnaus kaip naudinga investicija ateityje, nes jų eksploatavimo laikas yra net iki 20 % ilgesnis nei kitų aukščiausios klasės padangų. Jų pajėgumas išlieka maksimaliai geras net tada, jei protektorius yra susidėvėjęs iki 1,5 mm gylio. 

REKLAMA

Labiausiai žmonės perka šio modelio padangas, kurių dydis yra 195/65 R15 91T.

Kai reikalingos naujos žieminės padangos, kurios idealiai atitiktų kiekvieno vairuotojo nusistatytus kriterijus, rasti jas nėra taip paprasta. Vienam reikia padangų, kad tik kartais kur nors išvažiuotų, o kitam reikalingos dygliuotos žieminės padangos, skirtos važiuoti atšiauriomis sąlygomis. Labai naudinga yra tai, kad yra kas siūlo susipažinti su įvairiais produktais, kuriuos pamėgo patys automobilių savininkai. 

Šiame straipsnyje kalbama apie skirtingos kokybės ir kainų klasių padangas, todėl, jei būtinos naujos padangos, tikėtina, jog įkvėpimo pasisemsite iš kurio nors pasiūlymo. Jei Jums reikalingos naujos žieminės padangos ar dygliuotos žieminės padangos, jų galima rasti pas vieną iš populiariausių pardavėjų – internetinėje parduotuvėje Padangos1.lt!


Rašyti komentarą...
V
Vardas
2020-11-09 21:19:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ziemines padangos nuo gruodzio 1os?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų