Netekau automobilio numerių: ką daryti?

Vairuotojų kasdienybėje pasitaiko atvejų, kai eismo įvykių metu ar praūžus stipriam lietui prarandami, o kartais sugadinami automobilio numerio ženklai. Dalyvauti viešajame eisme su transporto priemone be numerio ženklų, negalima, primenama „Regitra“ pranešime spaudai. Taigi, ką daryti automobilio numerius pametus ar sugadinus?

Tokiu atveju svaru nedelsiant kreiptis į „Regitrą“ dėl naujo numerio gavimo arba dublikato išdavimo.Naujus numerio ženklus galima užsisakyti internetu Kelių transporto priemonių registravimo sistemoje (eKETRIS). Juos ir naują registracijos liudijimą apmokėjus kurjeris asmeniui pristato tiesiai į namus per 1-2 darbo dienas.

Tais atvejais, kai prarandama viena iš dviejų automobilio numerio ženklų plokštelių, galima kreiptis dėl dublikato. Tačiau tuomet reikės atvykti į patogiausią „Regitros“ padalinį ir su savimi turėti ne tik asmens tapatybės dokumentą, bet ir automobilio registracijos liudijimą bei likusią numerio ženklo plokštelę. Jei numerio ženklas nebeatitiks šiandieninio standarto, bus keičiama ir likusioji plokštelė.

Kaip elgtis radus numerio ženklus?

Radus pamestą transporto priemonės numerio plokštelę, ją galima grąžinti savininkui dviem būdais: perduoti „Regitrai“, kuri plokštelę grąžins savininkui, arba atiduoti policijai. Pastaroji numerio ženklą grąžins savininkui arba perduos „Regitrai“. „Regitra“ asmenį apie rastus numerio ženklus informuos telefonu, o jeigu jis nenurodytas, – raštu per 3 darbo dienas.

Jei radėjas nenori ar negali atvykti į artimiausią „Regitros“ padalinį, rastą numerio ženklą galima paprasčiausiai atsiųsti.

Grąžinant „Regitrai“ rastas automobilio numerio plokšteles surašomas aktas, kuriame nurodomas numerio ženklo raidžių ir skaičių derinys, grąžintų plokštelių kiekis, numerio ženklus išdavusi šalis, grąžinamų objektų būklė.

Radėjo grąžinta transporto priemonės plokštelė bus saugoma vieną mėnesį, išskyrus tuos atvejus, kai vietoje grąžinto registracijos numerio ženklo yra išduotas naujas valstybinis numeris arba plokštelė yra susidėvėjusi. Jei rasti daiktai neatsiimami, numeriai sunaikinami.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų