Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Straipsnis parašytas neįsigilinus į svarbiausius dalykus, siekiant ne išaiškinti esmę, bet kiršinti žmones. 2009 m. LAT nutartis atskleidė visą mokesčių skirstymo ydingumą ir aiškiai nustatė, kaip turėtų būti skaičiuojami mokesčiai. Pavyzdys 1: dėl balkonų. Žinoma, jog daugiabučiame name ne visi butai yra su balkonais. Reiškia, naudą turi ne visi, tačiau kai reikia balkonus remontuoti, prie to turi prisidėti visi butai, - ir tie, kurie balkonų neturi. Ar tai teisinga šių butų savininkų atžvilgiu? Aišku, NE! Norint ištaisyti šią neteisybę bent dalinai, RENKANT ĮNAŠUS Į KAUPIMO FONDĄ, Į PLOTĄ būtina ĮSKAIČIUTi BALKONŲ PLTĄ. Pavyzdys 2: dėl rūsio sandėliukų. Jei kiekvienas butas turėtų po sandėliuką, kurio plotas yra proporcingas buto plotui, tada skaičiuojant mokesčius nebus skirtumo, ar prie buto ploto bus pridėtas sandėliuko plotas ar nepridėtas. Tačiau tokių idealaus ploto sandėliukų nėra, be to, vieni "apsukresni" savininkai vykstant butų privatizavimui įsiteisino po 2-3 sandėliukus, kitiems neliko nė vieno. Ir nėra jokių teisinių priemonių atstatyti teisingumą. Ir kodėl neužsigrobti, jei mokesčiai skaičiuojami tik nuo buto naudingojo ploto? Bet rūsius taip pat reikia prižiūrėti, remontuoti, keisti rūslangius, remontuoti perdangą ir kt. Situacija analogiška kaip su balkonais: vieni turi didelę naudą, net treniruočių sales įsirengia, kiti neturi net kur dviratį ar kokį kitą buitinį daiktą pasidėti. Ar tai teisinga? NE! Dalinai teisingumą galima atstatyti skaičiuojant įmokas į Kaupimo fondą, eksploatacines lėšas (dėl kitų mokesčių gal reikėtų pagalvoti) prie buto ploto būtina pridėti sandėliuko plotą. Akivaizdu, jog dauguma gyventojų, ne išimtis ir šios publikacijos autoriai, galvoja, jog dėl to padidės mokesčiai. Tikrai ne! Pavyzdžiui, jei 3000 kv.m. naudingojo ploto ir 500 kv.m sandėliukų ploto namas pagal dabartinę mokesčių skaičiavimo tvarką į Kaupimo fondą surinkdavo 600 Eur (tarifas 600:3000=0,2 Eur/kv.m), tai nuo to, kad bus priskaičiuotas sandėliukų plotas, surenkama suma nedidės, bet keisis tarifas. Priskaičiavus sandėliukų plotus tarifas būtų 600:(3000+500) =0,1714 Eur/kv.m. Išvada: padidėjus skaičiuojamam plotui, mažėja mokesčio tarifas, todėl tiems butams, kurių sandėliukai proporcingi butų plotui, mokesčio suma nesikeis; tiems, kurie neturi sandėliukų arba jų plotas yra mažesnis, nei priklauso pagal proporciją, mokesčiai sumažės ir tik tiems, kurie turi prichvatizavę po 2-3 sandėliukus arba kurių sandėliukų plotas yra didesnis nei priklauso pagal proporciją, mokesčiai padidės. Bet taip ir turi būti! Kas daugiau turi, tas daugiau moka. Visada daug turintis gali atsisakyti perteklinio, arba viso sandėliuko ir mokesčiai jam sumažės. Tik taip galima priartėti prie teisingumo. Gal pakanka gudručiams parazituoti?!
Na ,jeigu pagal teisininką,už rūsį nereikia mokėti,kur kreiptis ,kad automatiškai priskirtų tam kaimynui kuris apvogė,konkrečiai ,voge trys snukiai ,vienas jau nudvese ,kitas pas boba išsikraustė ,treciaas arba irgi amen arba sėdi,tai jo artimiesiems ,o kodėl negalima,kokie teisės įdomu aktai neleidžia,vogti mokejo mentura nevaziavo,nes rusai žmonės,tai pripažino ir prokuratūra,dėl jų pergyvena,užtat ir neleidžia užsienis ,kad Ukraina smogtu,nes sikniniu valstybės ,rusams į kojas lenkiasi ,tai faktas,dar rusai mėgina susidoroti,nors košė užvirė kaimynės motina,jau matau ,vaikai motinos neapramino,bijo,kad pensijos neduos,ar bijo ,kad tik apie juos nieks nieko nesužinotų ,
@Irena tai tekstas
Niekas nemoka EU valstybėse už balkonų ar rūsių plotą. Tik Lietuvos vyriausybė vis suka galvas kaip dar daugiau apmokestinti Lietuvos gyventojus.
ech apmokestinkim ir naktipuodzius gal maziau naudosis?
O už laiptus kafa pradėsime mokėti. Dabar lipa babcė uždusus į penktą aukštą ir nemoka. Neteisinga.
@Aha Ir už saulės apšviestas patalpas galima imti mokestį, nes ne visuose butuose tokį dalyką galima turėti. Stato namus vieną prie kito ir užstoja saulutę. Tai va tiems gyventojams reikėtų kompetencijos.
@Aha Mh, na ir kam parašėt, dabar tai jau apmokęstins kiekvieną laiptelį, na nebent lips kas antrą laiptelį, tai tada per pusę mažiau, bet reikės įrodyt:)
@Aha Tai ar laiptai neieina i bendro naudojimo patalpas?
melas, apgaulė, kaip gyvenimo norma ir viskas visiems gerai, lyg niekur nieko. labai blogai, jei pasikartos 40-ieji
@nesąžiningumas Ka cia šuda rasineji apie nieka? Zmones nori rimtai paskaityti o cia ikiša visokius labas rytukas skanios kavytes.
Puiki iniciatyva.Mokestinę bazę tikrai reikia plėsti,nes žmonės gyvendami gerbuvyje už nieką nemoka.
@Danutė durnas?!..
Toi už viska mokėsim.Jau nežino iš kur pasipinigauti.Mokamas stovėjimo aikštelės.O kam ką vairuotojai ir taip sumoka už kelius.Kažkam tas palanku plešiti už stovėjima iš žmonių.Visos pakrantes ežerų okupuotos turtuolių,kad žmogus negali privažiuoti prieiti.Na tokiems dar atirugs gnidom.
Alus - kaka.
@BLAIVININKAS dratagalvis
@BLAIVININKAS Dziaukis kad bent leidziu tave rusy blaivytis uz dyka.
Faktiškai daugiabučių administratoriai neturi jokios teisės administruoti patalpų savininkų nuosavybės,nes neturi jokių sutarčių nei įgaliojimų valdyti svetimą turtą. Jie gali tik prižiūrėti. Ir visi tyli. Kažkoks absurdas,pažeidžiamos nuosavybės teisės.
@Adelė Tu pirma viską išsiaiškink, tik tada reikškis viešai. Niekas jums iš šalies neprimetė administratorių, tvarkykitės patys. Bet jei nesiimate atsakomybės patys, skiriamas administratorius.
@Adelė Tai yra mokesciu administravimas, o ne patalpu.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos
Į viršų