Nenustebkite gavę daugiau pinigų iš „Sodros“. Sausį jų nebus, tad pataupykite

Tūkstančiai gyventojų gruodį, kitaip nei ankstesniais mėnesiais, iš „Sodros“ gaus dvi išmokas. Ir tai nėra klaida. Dėl mokestinių niuansų, kitą mėnesį mokėtini pinigai bus sumokėti iki šių metų pabaigos. Bet kita išmoka lauks tik 2021 m. vasarį.

„Sodros“ duomenimis, vaiko priežiūros išmokas kas mėnesį gauna beveik 30 tūkst. moterų ir 10 tūkst. vyrų. Šiomis dienomis pinigai (vidutiniškai po 508 eurus už mėnesį) jiems bus pervesti kiek kitaip nei ankstesniais mėnesiais.

„Šiais metais vaiko priežiūros išmokos už gruodį bus išmokėtos iki gruodžio pabaigos. Tai reiškia, kad šių išmokų gavėjai gruodį gaus dvi išmokas, tačiau sausį vaiko priežiūros išmokos nebus mokamos“, – informavo „Sodra“.

Jos specialistai taip pat priminė, kad motinystės išmoka mokama moterims už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, t.y. už maždaug 4 mėnesių laikotarpį.

Ji išmokama per 17 darbo dienų nuo prašymo ir visų reikiamų dokumentų pateikimo. 

„Jei moteris išeina nėštumo ir gimdymo atostogų gruodį, motinystės išmoka mokama dviem dalimis – dalis už gruodį mokama gruodžio mėnesį pritaikant einamųjų metų neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD), o išmokos dalis už sausį, vasarį ir kovą mokama sausį, pritaikant kitų metų NPD“, – komentavo specialistai.

Tačiau, pasak jų, jeigu pateikdama prašymą gavėja pasirinktų gauti visą sumą iš karto, motinystės išmokai būtų taikomas tik gruodžio mėnesio NPD už einamuosius metus, o kitų metų NPD už sausį, vasarį ir kovą nebūtų taikomas. 

Tokiu atveju motinystės išmoka būtų mažesnė, o gyventojų pajamų mokesčio permoka būtų grąžinta į gyventojos sąskaitą pateikus metinę gyventojų pajamų deklaraciją už 2021 metus.

Jei gavėja pasirinktų, kad visa suma būtų išmokėta kitų metų sausį, tuomet NPD už šių metų gruodį nebūtų taikomas, o būtų pritaikytas kitų metų NPD už sausį, vasarį ir kovą. Permoka būtų grąžinta deklaravus pajamas už 2020 metus.

REKLAMA

Taigi, priklausomai nuo pasirinkimo, maždaug 1,5–1,7 tūkst. netrukus gimdyti turinčių mamų daugiau pinigų gaus kitų metų pradžioje, o gyventojų pajamų mokesčio permoką galės susigrąžinti iki 2021 arba 2022 m. liepos.

Kitaip nei čia jau minėtos išmokos, pensijos mokamos už einamąjį mėnesį, be to, jos neapmokestinamos. Taigi, „Sodra“ jas mokėjo ir mokės įprastai tiek gruodį, tiek sausį.


Rašyti komentarą...
P
Pensininkė
2020-12-29 09:03:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Alchoholikams iš ryto t.y nuo10 val. kurie renkasi į parduotuves visus surinkti ir vežti į vieną vietą 2savaitėm išblaivinimui.
Visą jiems skirtą pašalpą skirti talonų maisto įsigijimui.Jei jie nesutinka,tuomet tegul patys kaip nori ,taip užsidirbs.
Tegul kol gali kimba savarankiškai apsirūpinti maistu,o ne kitų uždirbtas lėšas švaisto pakampių apšlapinimui,pikčiau negali būti.
Ankstesniais laikais,jei neišdirbai atitik.kiekį darbo mėn.niekas nieko neskyrė patiems darbščiausiems Lietuvos piliečiams ir kt. tautybės žmonėms.
Dabar daug ištižėlių ,vadinamų"bedarbiais"naudojasi padėtimi ir tyčiojasi šlapindamiesi ant sienų alaus šlapimu.Kokie įstatymai leidžiami,tokia mūsų dalis žmonių.

Atsakyti
-40

N
Nijolei
2020-12-29 08:37:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is ko atsideti juodai dienai jei minimuma gauni o gyventi visiem reikia netik su vaikais darmajedu valstybe cia ne geroves o vergoves salis!!!!
Atsakyti
-39

j
jarka
2020-12-28 22:27:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
vargsu geroves valstybej nebera yra tik darmaniukai kurie minta kitu saskaita
Atsakyti
-49

SKAITYTI KOMENTARUS (877)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų