Miškų savininkams – liūdnos dienos: ruošiamas mokestis užguls visus

Aplinkos ministerija ruošia naują mokestį miško savininkams. Ministerija nesugeba surinkti mokesčių iš visų medienos pardavėjų, tad 5 proc. valdomo miško vertės mokestį žada užkrauti visiems miškų savininkams, net ir miško nekertantiems. Miškų mylėtojai jau nerimauja, kad žmonėms pritrūkus iš ko susimokėti gresiančius mokesčius, prasidės masiniai miškų kirtimai.

 

Gamtininkas Andrejus Gaidamavičius pasakoja, kad Lietuvoje gana liūdnai atrodo kraštovaizdžio draustiniai. Pavyzdžiui, ne vienas privatus miškas savininko yra iškirstas.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Labanoro giria

„Jeigu valstybė uždės papildomus mokesčius, kuriuos teks mokėti, tie, kurie gal dar neapsisprendę, atvažiuos supirkėjai ir juos supirks. Pusė privačių miškų Labanoro girioje jau supirkta „Ikėjos“, kitų stambių supirkėjų", – mano pašnekovas.

Aplinkos ministerija skundžiasi, kad šiuo metu nesugeba susekti ir priversti visų miško savininkų susimokėti 5 proc. mokestį, kuris priklauso už parduotą medieną. Tad rengiasi šį mokestį užkrauti visiems savininkams.

Dėl to Aplinkos ministerija ruošia naują mokestį miškų savininkams. 5 proc. mokestį nuo miško vertės turės mokėti visi savininkai – ir tie, kurie savo mišką kerta, ir tie, kurie kaip čia, jį saugo.

„Iš principo tai nėra naujas mokestis. Tai yra dabar galiojančio 5 proc. mokesčio pakeitimas kitu mokesčiu. Vertiname situaciją, matome praeitu laikotarpiu kiek mokesčio sumoka, kiek žmonių moka. Matome, kad nemaža dalis linksta į šešėlį, stengiasi išvengti mokesčio, jo nemokėti", – kalbėjo aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

O štai miško savininkai su didžiuliu nerimu stebi, kaip Aplinkos ministerijoje kurpiamas naujasis mokestis, ir vadina jį absurdišku.

„Tai yra absurdiškas mokestis, kurio pagrindinis tikslas – išmiškinti smulkiuosius savininkus. Priversti žmones atsisakyti miško, nes jei negali kelis dešimtmečius turimos nuosavybės naudotojo mokesčio susimokėti, o jį reikės mokėti kasmet", – kalbėjo miško savininkų atstovas Algis Gaižutis.

O ministerijos valdininkai atšauna, kad naujasis mokestis mediena prekiaujantiems ir sąžiningai mokesčius mokėjusiems miško savininkams bus netgi naudingesnis, mat turėtų būti mažesnis. Iki šiol žmonės turėdavo mokėti 5 proc. nuo parduotos medienos kainos, o dabar jis sieks nuo 5 iki keliolikos eurų už hektarą, priklausomai nuo medienos vertės.

„Tai būtų sąžininga, žmonės, kurie turi mišką, jie važiuoja į savo nuosavybę, prižiūri, vykdo kirtimo darbus. Tai būtų daug sąžiningesnis mokestis", – mano ministras.

Visgi miško savininkai naująjį mokestį vertina atvirkščiai ir vadina nesąžiningu, mat jį turės mokėti ir tie, kurie miško kirsti ir prekiauti mediena neketina. Esą tam, kad susimokėtų mokestį, žmonės bus priversti kirsti ir pardavinėti savo miškus.

REKLAMA

„Jei bus įvestas mokestis už potencialias pajamas miško savininkams, kurie nekerta savo miško, tai bus Lietuvoje dar viena didelė miško kirtimo banga. Tas labai naudinga stambiems medienos perdirbėjams. Kai bus didesnė pasiūla, kris medienos kaina, jie galės pigiai ją susipirkti", – dėstė gamtininkas A. Gaidamavičius.


Rašyti komentarą...
a
2019-06-21 12:23:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad taip seimūnams uždėjus nepakeliamus mokesčius. Ką jie tada sakytų ir darytų?
Atsakyti
-1

Žodžio laisvė
2019-06-21 12:38:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai okupantas buvo sugalvojęs lietuvį varyti nuo žemės uždėjo dideles prievoles už žemę.Mes vadinom tai "Stalino duoklė".Kai kaimietis pamatė ,kad duoklė per didelė ir neverta žemės dirbti,nes nelieka trupiniui ant šeimos stalo,taip stalinistai "efektyviai"
sukūrė kolchozus.O kaimiečius paliko už darbadienius po maišą pelų.Tuo metu buvau
vaikas ir puikiai prisimenu tą laiką ,kai invalidų šeimą paliko be pragyvenimo šaltinio-
žemės.Savo alkanos vaikystės nepamiršiu niekada.Šiandieniniai biurokratai,matyt,
gerai pamokyti savo tėvelių kolchozų pirmininkų,kaip sėkmingai pasinaudoti stalini-
niais metodais.Tai miško savininkas dėl debiliško mokesčio bus palikta be malkų savo
pečiui gryčioje.
Atsakyti
-2

D
Daiva
2019-06-21 12:35:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu,o ką daryti tiems savininkams kur prieš atsymant miško nuosavybe miškas buvo išpjautas. O atsiėmus teko jį atsodinti ir šiuo metu prižiūrėti. Ten dabar tik jaunas miškas ir jiokios naudos nėra tik įdėtas vargas ir nesuskaičiuojami pinigai. O kas turi galybe hektarų ir gauna išto pelna jiems tai visada bus nauda. Visada pas mus Lietuvoje skriaudžiami tie kurie prižiūri ir puoselėje ir neturi išto pelno.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų