„Lietuvos draudimo“ pelnas pernai augo penktadaliu iki 25,7 mln. eurų

Didžiausiai Lenkijos ir Vidurio Europos draudimo grupei PZU priklausantis Lietuvos negyvybės draudimo rinkos lyderis „Lietuvos draudimas“ pernai uždirbo 25,732 mln. eurų audituoto grynojo pelno – 19,6 proc. daugiau nei 2019 metais, kai jis buvo 21,511 mln. eurų.

Bendrovės draudimo pajamos pernai siekė 246,193 mln. eurų ir buvo 1,4 proc. mažesnės nei 2019-aisiais (249,690 mln. eurų), teigiama „Lietuvos draudimo“ 2020 metų veiklos ataskaitoje.

„Lietuvos draudimo“ pasirašytų draudimo įmokų suma pernai sumenko 5,2 proc. iki 253,251 mln. eurų. Bendrovės pasirašytos įmokos Lietuvoje pernai sumažėjo 3,4 proc, tuo metu įmonės Estijos filialas pasirašė 10 proc. mažiau įmokų.

Bendrovės patirtos žalos grynąja verte pernai sumažėjo 5,4 proc. iki 144,509 mln. eurų, draudimo sąnaudos – 1,9 proc. iki 74,079 mln. eurų. Iš investavimo veiklos uždirbta 2,701 mln. eurų pelno, tuo metu 2019 metais jis siekė 3,948 mln. eurų.

Pasak „Lietuvos draudimo“ generalinio direktoriaus Kęstučio Šerpyčio, siekiant stabiliai dirbti ir išlaikyti tvarų rezultatą pandemijos metu, bendrovė ėmėsi vidinių pertvarkų, dirbo ir su pasaulinio lygio kompetencijas turinčiais „McKinsey“ konsultantais. 

„Problemas pavertėme galimybėmis. Saugojome savo žmones, reagavome į pasikeitusį klientą ir ėmėmės strateginių pokyčių įmonės viduje – tai buvo esminiai žingsniai. (...) Sėkmingai perkėlėme visus darbuotojus į nuotolinį darbą, todėl turėjome itin mažai susirgimų, ir kartu keitėme savo darbo principus, siekdami dirbti greičiau ir efektyviau“, – komentare BNS sakė K. Šerpytis.

Jo teigimu, siekiant efektyviau dirbti su klientais daug dėmesio skirta procesų skaitmenizavimui – nuo patogesnės savitarnos, inovatyvių ir prie kiekvieno kliento prisitaikančių aptarnavimo sprendimų, nuotolinio žalų reguliavimo iki partnerių rato plėtros.

REKLAMA

„Trečias dalykas – pats produktas, kuris privalo būti aktualus ir vertingas. Vos prasidėjus pandemijai, verslams pasiūlėme draudimą nuo COVID rizikos, kuriuo įmonės draudė savo darbuotojus, sėkmingai auginome vis aktualesniu rinkoje tampantį sveikatos draudimo produktą“, – tvirtino K. Šerpytis.

Atsižvelgiant į neapibrėžtumą, susijusį su koronaviruso pandemija, remiantis Europos draudimo ir profesinių pensijų institucijos (EIOPA) bei Lietuvos banko rekomendacijoms, „Lietuvos draudimas“ nusprendė už 2020 metus išmokėti 15 mln. eurų dividendų ir tokiu būdu laikytis konservatyvesnės pozicijos nei numato bendrovės Dividendų politika, po dividendų išmokėjimo išlaikant ne mažesnį negu 160 proc. mokumo koeficientą.

Pernai „Lietuvos draudimas“ dividendų nemokėjo.

PZU valdo 100 proc. „Lietuvos draudimo“ akcijų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų