Lietuvos bankas: problemų vartojimo paskolų rinkoje nemažėja

Vartojimo kredito rinkoje problemų nemažėja, rodo pirmojo pusmečio duomenys. Anot Lietuvos banko valdybos narės Ingridos Šimonytės, daugėja negalinčių grąžinti paskolų gyventojų, todėl nesugriežtinus reguliavimo, problemų mastas tik didės.

„Mes matome, kad pradelstų įsiskolinimų skaičius auga taip pat toliau nenumaldomai. (...) Jei vartojimo kreditas yra pratęstas, tai jau indikuoja problemas - kas ketvirtas kreditas yra bent kartą pratęstas“, - spaudos konferencijoje trečiadienį teigė I.Šimonytė.

Anot jos, daugiau kaip 60 dienų pradelstų paskolų padaugėjo 11 proc. iki 174 tūkst. Vėluojama grąžinti kas trečią paskolą, o trečdalis vėluojančiųjų buvo iki 25 metų amžiaus.

„Dominuoja tiesiog greitieji kreditai, kurie nėra susiję su konkrečių prekių įsigijimu. (...) Greitieji kreditai skirtingo dydžio yra 51 proc., ir tik 41 proc. liko kreditų, susijusių su prekių įsigijimu. (...) Matome, kad pačių mažiausių kreditų suma ir skaičius mažėja ir toliau, bet didesniųjų kreditų šuolis yra pakankamai įspūdingas. Tiek pagal kreditų skaičių ir sumą padidėjimas yra pakankamai ženklus. Padidėjo ir vidutinė suma: prieš metus - 234 eurai, tai dabar ši suma siekia beveik 300 eurų“, - kalbėjo centrinio banko atstovė.

Pasak Lietuvos banko, sausį-birželį, palyginti su pernai tuo pat laiku, didesnių nei 290 eurų paskolų padaugėjo 67 proc.- jų suteikta 154 tūkst., o bendra suma išaugo 48 proc. iki 100 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų