Lietuvoje baigiasi javapjūtė

Lietuvoje baigiantis javapjūtei, paskutinius grūdų plotus nukulti trukdo lietus. Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas sako, jog dar nenukulta nemažai pasėlių.

Javapjūtė dar neužbaigta. Nemažai pasėlių dar nenukulta. Orai nepalankūs - vis palyja, nors pastarosiomis dienomis ne taip stipriai. Dirvos šlapios, o technikai sunku įvažiuoti“, - BNS kalbėjo A.Macijauskas.

Anot jo, jau gali būti nukulta daugiau nei 80 proc. grūdų ir rapsų ploto. A.Macijausko teigimu, javapjūtė būtų baigta, jeigu žemdirbiai sulauktų 3-4 saulėtų dienų.

Seimo nario Ramūno Karbauskio valdomos vienos didžiausių Lietuvos žemės ūkio grupių „Agrokoncernas“ grūdų prekybos bendrovės „Agrokoncerno grūdai“ vadovas Karolis Šimas sako, jau nukulta iki 90 proc. grūdų ploto, o javapjūtė turėtų baigtis per pusantros savaitės.

„Derliaus prasme yra daug derlingesni metai. Pernai pusė kviečių buvo pašariniai dėl lietaus, o šiemet gal tik 5-10 proc. visų kviečių gali tapti pašariniais“, - teigė K.Šimas.

Abu pašnekovai mano, kad šiais metais grūdų turėtų būti nukulta daugiau nei pernai, jų kokybė bus geresnė.

REKLAMA

Statistikos departamento duomenimis, pernai grūdų derlius siekė 5,71 mln. tonų ir buvo 12 proc. mažesnis nei 2015 metais (6,52 mln. tonų).

Lietuviški grūdai tradiciškai eksportuojami į Iraną, Šiaurės Afrikos šalis bei Vakarų Europos valstybes. Asociacijos duomenimis, eksportuojama maždaug 80 proc. lietuviškų grūdų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų