• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šimtai tūkstančių emigrantų iš Lietuvos emigravo į Jungtinę Karalystę (JK). Šios šalies valdžia įspėja, kad artėjanti žiema gyventojams gali sukelti daug rūpesčių. Sveikatos sistema ir prekybininkai įspėjami ruoštis blogiausiems scenarijams.

Šimtai tūkstančių emigrantų iš Lietuvos emigravo į Jungtinę Karalystę (JK). Šios šalies valdžia įspėja, kad artėjanti žiema gyventojams gali sukelti daug rūpesčių. Sveikatos sistema ir prekybininkai įspėjami ruoštis blogiausiems scenarijams.

REKLAMA

Smarkiai atšalus ir pritrūkus dujų, JK gali susidurti su rimtais iššūkiais – ėmus riboti elektros tiekimą, su problemomis susidurtų daugybė verslų ir namų ūkių visoje šalyje. Taip pat gali būti uždaryti geležinkeliai, bibliotekos ir daugybė kitų viešojo sektoriaus įstaigų, rašo „Daily Mail“.

Kol šalies valdžia ruošiasi žiemai, su jos planais susipažinę dienraščio šaltiniai pasakoja, kad „tikėtinas blogiausias scenarijus“ numato, jog piko metu gali pritrūkti šeštadalio suvartojamos energijos.

Pasak naujienų agentūros „Bloomberg“, kuri bendravo su valdžios atstovais, tai gali lemti elektros atjungimą daliai vartotojų. Tiesa, kaip priduria šaltiniai, nesitikima, kad galiausiai taip ir nutiks.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant įspėjimų, maisto ir gėrimų pramonė raginama pasiruošti planus, kaip išvengti ištuštėjusių lentynų tais atvejais, jeigu elektros tiekimas bus nutrauktas. Tuo metu nacionalinės sveikatos sistemos (NHS) vadovams nurodyta užtikrinti, kad „generatoriai tinkamai veikia“, o „dyzelino saugyklos yra užpildytos“.

REKLAMA

Jeigu elektros tiekimo sutrikimai iš tiesų bus, jie gali nutikti tuo pačiu metu, kai energijos sąskaitos namų ūkiams augs virš 4 tūkst. svarų (4,7 tūkst. eurų). Būtent tokią aukščiausią ribą nustatė šalies reguliatorius.

Pranešama, kad Verslo, energijos ir pramoninės strategijos departamentas išreiškė susirūpinimą dėl elektros tiekimo saugumo. Energijos tiekimas galės būti ribojamas, kas lemtų kai kurių geležinkelio linijų, bibliotekų ir kitų viešojo sektoriaus įstaigų uždarymą.

REKLAMA
REKLAMA

Blogiausiu atveju JK būtų priversta atnaujinti anglimi kūrenamų elektrinių darbą ir būtų visiškai priklausoma nuo dujų tiekimo iš Norvegijos ir ES. Tačiau Norvegija ir Prancūzija, kurių dalis atominių elektrinių šiuo metu remontuojamos, taip pat gali susidurti su elektros stygiumi.

Tikimasi, kad Europos šalys padės JK dėl dujų ir elektros tiekimo, nes pačios sulaukė jos paramos po to, kai Rusija pradėjo karinę agresiją Ukrainoje.

Tiesa, minėto departamento atstovai ramina, kad teiginiai apie galimą elektros trūkumą ir atjungimą yra klaidinantys, esą taip niekada nenutiks:

„Kitaip nei Europa, mes nesame priklausomi nuo rusiškų energijos išteklių importo, turime priėjimą prie savo dujų rezervų Šiaurės jūroje, patikimus importo partnerius, antrą didžiausią suskystintųjų gamtinių dujų infrastruktūrą Europoje ir sutartimis garantuotą dujų tiekimą. Vadinasi, namų ūkiai, verslai ir pramonė gali būti užtikrinti, kad gaus visą jiems reikiamą elektros energiją ir dujas.“

lietuvių Lietuvoje laukia dar sunkesni laikai.
Rašliava „pavarykim ant UK“.
Tai o Lietuvos gyventojų sunkumai jau nelaukia??? Kam ta propaganda??? Visur bus reikalų
Būtų įdomu išgirsti šian ryte dėl asmeniškai Šimonytės sukeltos "Perlo" nesąmonės, viens tai teigęs senas diedukas, grasino išvykti į Londoną:)))
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų