61 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad tikslingiau statyti atominę elektrinę šalyje ir joje gaminti elektros energiją, 12 proc. įsitikinę, kad elektrą reikia pirkti užsienyje, o 27 proc. neturi nuomonės.

Tokius rezultatus parodė šių metų sausį LEO LT užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.

„Svarbiausiu ženklu laikome, tai, kad visuomenė palaiko naujosios atominės elektrinės projektą, savo mastu lenkiantį visus iki šiol nepriklausomoje Lietuvoje įgyvendintus projektus, o nuolat teikdami informaciją apie jo eigą ir rezultatus tikimės jos pasitikėjimą didinti“, - sako LEO LT valdybos pirmininkas Gintautas Mažeika.

Jo teigimu, akcininkams pristatytame veiksmų plane LEO LT veiklos strategijai įgyvendinti svarbiausiu prioritetu išskiriama naujosios atominės elektrinės statyba, kurios parengiamieji darbai vykdomi tiksliai pagal numatytą grafiką

„Tikime, kad naujosios atominės elektrinės projektas bus įgyvendintas numatytu laiku ir esame parengę konkrečių veiksmų planą tam pasiekti“, - tikina G. Mažeika.

Sausį atliktos apklausos duomenimis, 61 proc. gyventojų svarbiausiu LEO LT įkūrimo tikslu įvardija naujosios atominės elektrinės projektą, 48 proc. - Lietuvos elektros tinklų sujungimą su Vakarų Europos tinklais ir 47 proc. – sklandaus elektros perdavimo ir skirstymo užtikrinimą.

REKLAMA

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa LEO LT užsakymu buvo atliekama 2009 m. sausio 8 – 12 dienomis. Tyrimą atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“. Tyrimo metu buvo apklausti 18 metų ir vyresni 20 šalies miestų ir 63 kaimų gyventojai.

2008 metų gegužės 20 dieną įkurta LEO LT yra nacionalinė elektros energetikos bendrovė, per savo antrines įmones valdanti pagrindinę Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos dalį – elektros energijos perdavimo ir skirstomuosius tinklus. 61,7 proc. LEO LT akcijų valdo Lietuvos Respublikos Vyriausybė, 38,3 proc. – bendrovė „NDX Energija“.


Rašyti komentarą...
d
dainius
2009-01-28 15:25:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai, kad daroma apklausa. Gal galima sužinoti, kokių miestų ir rajonų gyventojai yra apklausti? Kiek jų yra apklausta?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų