• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tūkstančiai lietuvių reguliariai apsiperka kaimyninėje šalyje. Gyventojai skaičiuoja, kad maisto produktams ir kitoms prekėms taip gerokai sutaupo.

Tūkstančiai lietuvių reguliariai apsiperka kaimyninėje šalyje. Gyventojai skaičiuoja, kad maisto produktams ir kitoms prekėms taip gerokai sutaupo.

REKLAMA

Tačiau netrukus daugelis maisto prekių Lenkijoje pabrangs, mat joms nebus taikomas iki šiol galiojantis pridėtinės vertės mokestis (PVM).

Atsisako dėl mažėjančios infliacijos

„Finansų ministerija nepratęs lengvatinio PVM tarifo maisto produktams taikymo po 2024 m. kovo 31 d.“ – teigiama Lenkijos Finansų ministerijos pranešime.

Pasak jos pranešimo, šio žingsnio imtasi dėl to, kad infliacija pastaruoju metu mažėja.

„Atsižvelgdama į naujausius infliacijos rodmenis ir pagrindinių maisto produktų, kuriems taikomas pereinamojo laikotarpio 0 proc. PVM tarifas, kainų dinamikos prognozes, Finansų ministerija nusprendė nepratęsti periodiškai taikomo lengvatinio PVM tarifo pagrindiniams maisto produktams po 2024 m. kovo 31 d.“ – rašoma Finansų ministerijos pranešime.

Lengvatinis PVM tarifas pagrindiniams maisto produktams galiojo nuo 2022 m. vasario 1 d.

Finansų ministerija nurodė, kad jis buvo įvestas, kai 2022 m. sausio mėn. infliacijos rodiklis buvo 9,2 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijoje įprastas PVM tarifas yra 23 proc., kai, pavyzdžiui, Lietuvoje jis yra 21 proc.

Vis dėlto daugeliui pagrindinių maisto produktų iki pandemijos buvo taikomas 5 proc. O įsibėgėjus infliacijai sumažintas iki 0 proc.

REKLAMA

PVM maistui vis tiek bus mažesnis nei Lietuvoje

Nuo 0 proc. iki 5 proc. mokesčio tarifo pagrindiniams maisto produktams Lenkijoje bus grįžta ir pasibaigus kovui. Net ir grįžus prie didesnio PVM tarifo maistui, Lenkijoje jis ir toliau bus gerokai mažesnis nei Lietuvoje.

Lengvatinis PVM tarifas Lenkijoje taikomas tokiems produktams, kaip mėsa, žuvis ir jų gaminiai, pieno produktai, vaisiai ir daržovės, duonos gaminiams ir kt.

PVM paprastai sumoka galutinis vartotojas – pirkėjas. Pvz., jeigu parduotuvė nusprendžia, kad parduodama prekę nori gauti 10 eurų, galutinis vartotojas Lietuvoje sumoka 12,1 euro kainą.

REKLAMA
REKLAMA

Skaičiuojama, kad Lietuvių išlaidos Lenkijoje praėjusių metų sausio–rugsėjo mėnesiais sudarė 271,3 mln. eurų ir buvo 17 proc. didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu 2022 m., kai jos siekė 231,9 mln. eurų.

Lengvatinis PVM tarifas maisto produktams taikomas daugelyje ES šalių. Lietuvoje jis neįvedamas argumentuojant, kad dėl to sumažės valstybės biudžeto pajamos, o gyventojai naudos esą nepajus, mat verslas tiesiog pasiliks sau daugiau pinigų ir kainų vartotojams nemažins.

Nėra ko važinėt į tą Lenkija,
Nėra ko važinėt į tą Lenkija,
pas mus visai normalios kainos
vienodai rodo,niekad ten nepirkau,neperku ir nepirksiu.
lenkija didina karinį bvp
lenkija didina karinį bvp
o pinigai iš dangaus nekrenta
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų