Seimas skubos tvarka pritarė įstatymo pataisoms, leidžiančioms viešbučiams ir apgyvendinimo paslaugoms taikyti 9 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM). Ši lengvata turėtų galioti iki kitų metų pabaigos.

Kritiškai apie PVM sumažinimą viešbučiams praėjusią savaitę atsiliepė tiek Vyriausybė, tiek ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Vyriausybė savo nuomonę argumentavo tuo, kad viešbučiams sąlygos Lietuvoje nėra blogesnės nei kaimyninėse šalyse, todėl ir mokesčio nuo 21 proc. iki 9 proc. mažinti nereikia.

Tuo tarpu ekonomistė Jekaterina Rojaka teigiamai įvertino šių lengvatų taikymą viešbučių sektoriui. Ji teigė, kad bendrajai ekonomikai sumažintas PVM mokestis turėtų tik teigiamos reikšmės, nes viešbučiai prisiviliotų daugiau užsienio turistų.

„Jeigu viešbučiai sukurtų naujų darbo vietų ir dar priviliotų užsienio turistų, bendra įtaka ekonomikai turėtų būti teigiama“, - svarstė ji.

Tačiau ekonomistė pabrėžė, kad sumažintos PVM lengvatos nauda objektyviai įvertinama gali būti tik po kurio laiko, išanalizavus visus duomenis.

„Manau, kad ši  lengvata bus kaip eksperimentinis mokesčio pokytis, jeigu jis pasiteisins, tuomet gal vertės svarstyti ir jo pratęsimą dar kitiems metams. Tačiau pokyčius įvertinti gali būti sunku dėl kitais metais įvyksiančio krepšinio čempionato, kuris bet kuriuo atveju privilios klientų viešbučiams. Norint įvertinti tikrąjį poveikį reikėtų įvertinti pirmojo pusmečio rezultatus, palyginti su antrojo ir tuomet jau svarstyti, ar palikti PVM mokesčio lengvatą dar kitiems metams, ar ne“, - situaciją aiškino ekonomistė J. Rojaka.

REKLAMA

Balsas.lt kalbinta Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė patvirtino, kad dėl sumažinto PVM mokesčio viešbučiai ketina mažinti ir kainas. Jos, anot pašnekovės, kaip ir žadėta anksčiau turėtų mažėti apie 10-11 proc. Taip pat planuojama priimti naujų darbuotojų.

„Planuojame sugrąžinti apie 20 proc. darbuotojų, kuriems buvo sumažinti etatai. Palaipsniui šis procentas darbuotojų turėtų sugrįžti atgal į savo darbo vietas“, - dėstė E. Šiškauskienė.

Ji taip pat tikino, kad priėmus šią lengvatą, viskas grįš į savo vėžes, o Lietuvos viešbučiai bus pajėgūs konkuruoti su kitomis Europos Sąjungos šalimis dėl klientų pritraukimo.


Rašyti komentarą...
L
L
2010-11-30 17:22:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galu gale,nors Europai tai jau seniai aisku.Bet dar per griovi nepersokta....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų