Kruonyje įjungtas avarinis rezervas: Latvijoje sustojo elektrinės, o jungtis su Švedija neveikia

Antradienį ryte netikėtai išsijungus dviem Rygos kogeneracinėms jėgainėms bei neveikiant elektros jungčiai su Švedija „NordBalt“, didžiąją dalį elektros poreikio Lietuvoje užtikrina „Ignitis gamyba“.

Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, Bendrovės valdoma Kruonio hidroakumuliacinė jėgainė, Kombinuoto ciklo blokas Elektrėnuose bei Kauno hidroelektrinė antradienį gamina beveik 73 proc. šalies elektros poreikio. 

Rygoje išsijungus dviem kogeneracinėms elektrinėms, kurių bendra galia siekia 1001 MW, buvo aktyvuotas  Kruonio HAE avarinis rezervas, užtikrinantis, kad šalyje nekiltų sutrikimų dėl elektros gamybos. Rezervą užtikrina du Kruonio HAE agregatai, dar vienas įjungtas komercinei elektros gamybai, o elektrinė iš viso veikia 570 MW galia. 

Kruonio HAE agregatai avarinį elektros energijos rezervą dėl atsijungusios „NordBalt“ jungties užtikrino ir sekmadienį bei pirmadienį. Elektrinė tomis dienomis atitinkamai pagamino 1643 MWh ir 1336 MWh elektros energijos. 

Tuo metu Kombinuoto ciklo blokas Elektrėnuose dėl rinkoje sumažėjusios elektros gamybos pasiūlos ir susidariusių palankių kainų, nuo sekmadienio gamina elektros energiją komerciniais pagrindais. Ši elektrinė visas dienas dirba beveik maksimaliu pajėgumu – apie 400 MW galia. 

„Rinkoje susidarė ypač sudėtinga situacija, kai šalies nepasiekia elektra iš Švedijos, o tuo pačiu sutriko gamyba Latvijoje. Būtent tokiose situacijose labiausiai pasimato didelių „Ignitis gamybos“ pajėgumų reikalingumas ir bendrovės kaip patikimo šalies energetikos sistemos saugumą užtikrinančio partnerio vaidmuo. „Ignitis gamyba“ užtikrina, kad net ir įvykus nelaimėms, avarijoms ar kokioms negandoms būtų aktyvuojami rezerviniai pajėgumai ir Lietuvos verslas bei gyventojai to nepajaustų“, – sako „Ignitis gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse, Kruonio HAE elektros energiją gali pradėti gaminti per 2 min. nuo paleidimo pradžios, tad yra naudojama siekiant greitai suvaldyti avarines situacijas ir užtikrinti nenutrūkstamą elektros tiekimą vartotojams. 

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriui „Litgrid“ antrinio 400 MW avarinio rezervo paslaugą teikia du Kruonio HAE hidroagregatai. Likę du veikia komerciškai – jų pagaminta elektros energija prekiaujama biržoje. Elektrinė užtikrina visą būtiną avarinį elektros energetikos sistemos rezervo kiekį, įsigyjamą Lietuvoje. 

455 MW maksimalios galios KCB yra nuolat parengtas teikti sistemines paslaugas ir gaminti elektros energiją komerciniais pagrindais. KCB įjungiamas tuomet, kai rinkoje elektros reikia labiausiai, pavyzdžiui, neveikiant elektros energijos jungtims su aplinkinėmis šalimis ar konkurencingiems kitų šalių gamybos įrenginiams.

Tretinio aktyviosios galios rezervo paslaugą pilna 475 MW galia teikia Elektrėnų komplekse (EK) esančios rezervinės elektrinės 7-asis ir 8-asis blokai. 7-asis blokas užtikrina tretinį rezervą 260 MW galia, 8-asis – 215 MW galia. 2020-ieji yra pirmieji metai nuo pat aukcionų tretiniam rezervui skelbimų pradžios, kai visą šią paslaugą užtikrina vienas tiekėjas.


Rašyti komentarą...
A
As
2020-06-16 01:01:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką siūlai?
Būti priklausomiems nuo Mordoro?
Dėl Astravo - niekam Astravas netrukdytų jei jis būtų tolėliau nuo Vilniaus, tam, kad įvykus nelaimei nereikėtų keisti sostinės. Tai, kad parinkta ši vieta rodo tavo siūlomo Mordoro "gerą širdį" ir atitinka patarlę, kad kaimynų nepasirinksi - jei jau gavai geriantį, smurtaujantį kaimyną, tai reikia spynas duryse stipresnes montuoti, kad jis užgėręs neišlaužtų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų