Kelionių organizatorė kreipėsi į teismą: prašo išspręsti ginčą su skrydžių bendrove

Viena didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturas“ prašo teismo išspręsti ginčą su Estijos užsakomųjų skrydžių bendrove „GetJet Airlines“ dėl sutarties vykdymo. Gerokai sumažėjus skrydžių, „Novaturas“ nori išvengti netesybų mokėjimo. 

„Dėl 2020 metais visame pasaulyje susiklosčiusios COVID-19 pandemijos sutarties vykdymas yra paveiktas nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių, todėl sutartis vykdoma ne visa apimtimi“, – pranešė „Novaturas“. 

Tarp bendrovių kilus teisiniam neaiškumui dėl įsipareigojimų, „Novaturas“ inicijavo teisminį ginčą ir prašo teismo nustatyti, jog įmonė negalėjo užsakyti visų skrydžių pagal sutartį būtent dėl nenugalimos jėgos aplinkybių. Taip bendrovė tikisi išvengti galimų netesybų, kurias „GetJet“ gali apskaičiuoti. 

Įmonės finansų direktorius Tomas Staškūnas sakė, jog teismas ketvirtadienį priėmė nagrinėti įmonės ieškinį, tačiau jis neįvardijo, kokios skrydžių apimtys buvo numatytos sutartyje ir kiek jų neįvyko. 

„Turime sutartį, kurioje numatytos apimtys, jos buvo numatytos sutarties pasirašymo metu, nežinant apie jokias pandemijas, prieš du metus. Tada nebuvo net minties, kad gali toks dalykas būti, tai tos netesybos yra susijusios su neįvykdytomis apimtimis“, – BNS sakė jis. 

„Bus ginčas, kuris greičiausiai bus išspręstas teisminiu keliu ir kokio dydžio bus ar nebus iš viso, negaliu pasakyti“, – pridūrė T. Staškūnas. 

Ieškinyje Vilniaus apygardos teismui bendrovė taip pat prašo pakeisti sutartį taip, kad jos sąlygos atitiktų iš esmės pasikeitusias aplinkybes, sumažinant numatytų skrydžių apimtis.

„Novaturo“ apyvarta sausio-spalio mėnesiais, palyginti su pernai, krito 80 proc. iki 32 mln. eurų, o vien spalį, kai ji skraidino į Kipro ir Kretos kurortus, – 91 proc. iki 1,9 mln. eurų. Bendrovė šiemet aptarnavo 82 proc. mažiau klientų per pernai, o vien spalį 90 proc. mažiau. 

Pandemijai skaudžiai smogus visam aviacijos sektoriui, „GetJet“ pavasarį pripažino, kad dėl ribojimų įmonės veikla buvo paralyžiuota. Jos akcininkai praėjusią savaitę nusprendė beveik 3 mln. eurų padidinti įstatinį kapitalą. „GetJet“ sumažino darbuotojų skaičių nuo 392 vasarį iki 38 šiuo metu. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų