Kauno „Business Leaders Center“ kursis ir didelės bendrovės, ir pavieniai specialistai

Buvusiame „Pramprojekto“ pastate Kauno centre kitais metais įsikurs verslo centras „Business Leaders Center“. Projekto vystytojų teigimu, tai bus tiek pavienių asmenų, tiek didelių bendrovių verslams pritaikytos erdvės.

„Pats pastatas, pati architektūra padiktavo tam tikrus sprendimus. Pastatas yra įvairus: jis turi ir aukštuminę dalį, kas Kaune nėra labai tipiška, turi ir didelių erdvių. (...) Ta pastato įvairovė padiktavo mintį, kad tai galėtų būti unikalus verslo centras savo universalumu“, – žurnalistams trečiadienį sakė projektą plėtojančios bendrovės „Urban Inventors“ generalinis direktorius Lionginas Šepetys.

14 tūkst. kv. metrų ploto verslo centre veiks bendradarbystės erdvės, privačios transformuojamos erdvės, konferencijų centras.

Pasak pastato architekto, rekonstruojant siekiama išsaugoti autentišką 1966 metais statyto „Pramprojekto“ architektūrą. Pastatas išliks baltos spalvos, jo stogai bus apželdinti.

„Pastas yra vertingas vėlyvojo modernizmo pavyzdys ir per paskutinius dešimtmečius jis patyrė gerokai invazijų, kurios gerokai apgadino jo grynumą. (...) Mūsų idėja buvo vėl sugrąžinti jo vėlyvojo modernizmo žavesį ir santūriai prisiliesti su šių dienų architektūra, kuri įvestų šiek tiek intrigos ir šios dienos žodžio“, – pasakojo projekto architektas Rimantas Giedraitis.

REKLAMA

Bendra projekto vertė siekia 30 mln. eurų. Pasak L. Šepečio, šiuo metu rezervuota apie pusė numatytos nuomai erdvės.

Taip pat rekonstruojama šalia cento esanti Vienybės aikštė, po ja įrengiamos požeminės stovėjimo vietos automobiliams.

Pagal Kauno miesto savivaldybės ir SBA koncernui priklausančios įmonės „BEI Capital“ pasirašytą sutartį po Vienybės aikšte bus įrengta 500 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurios 10 proc. bus skirta miestiečių reikmėms.

Naujasis verslo centras ir požeminė stovėjimo aikštelė turėtų pradėti veikti iki metų pabaigos.

Kuriant aikštės koncepciją ir pastato projektą buvo bendradarbiaujama su Vokietijos architektų biuru „3deluxe“.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų