Bendrovė „Kauno energija“ savo lėšomis modernizavo Aleksotą šiluma aprūpinančią katilinę Antanavos gatvėje. Apskaičiuota, kad čia visos sistemos efektyvumas dėl modernizacijos padidės apie 8 procentus.

Katilinės atnaujinimo investicijos siekia apie 700 tūkst. litų. Lėšas katilinės modernizavimui skyrė AB „Kauno energija“. Modernizuota katilinė 1 MWh šilumos pagaminti sunaudos apytikriai 8 proc. mažiau kuro. Atitinkamai apie 8 proc. sumažės ir išmetimai į orą.

Katilinėje sumontuoti du nauji automatiniai katilų degikliai, trys kondensaciniai šilumokaičiai (ekonomaizeriai) ir naujas dūmtraukis. Vietoj senų susidėvėjusių degiklių įrengti nauji italų firmos „Riello“ degikliai. Prie visų trijų čia esančių katilų sumontuoti nauji po 300 kW galios kondensaciniai šilumokaičiai, maksimaliai išnaudojantys išmetamų dūmų temperatūrą ir grąžinantys į sistemą dalį juose esančios šilumos.

Bene labiausiai matomas katilinės modernizacijos akcentas - naujas 30 m aukščio dūmtraukis. Jis pastatytas vietoje seno, jau atitarnavusio 30 metrų aukščio dūmtraukio. Naujasis dūmtraukis pagamintas Lietuvoje iš nerūdijančio plieno. Apskaičiuota, kad jis turėtų tarnauti apie 50 metų.

Katilinė valdoma nuotoliniu būdu iš bendrovės „Kauno energija“ automatizuotų katilinių valdymo pulto. Katilinių modernizavimas automatizuojant katilus palengvina personalo darbą ir garantuoja kokybišką šilumos tiekimo paslaugą.

REKLAMA

Antanavos gatvėje esanti katilinė modernizuota nuosekliai vykdant miesto savivaldybės patvirtintą „Kauno energijos“ bendrovės 2012 metų investicijų planą bei šilumos ūkio atnaujinimo ir plėtros strategiją. Pagal ją jau modernizuota ir visiškai automatizuota 20 iš 25 mieste ir Kauno rajone veikiančių katilinių.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų