tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos uoste dėl aplinkosaugos reikalavimų stringant iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir kitų šalių importuotų daužtų automobilių muitinės procedūroms, Aplinkos ministerija ketina sušvelninti jų sąlygas.

Klaipėdos uoste dėl aplinkosaugos reikalavimų stringant iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir kitų šalių importuotų daužtų automobilių muitinės procedūroms, Aplinkos ministerija ketina sušvelninti jų sąlygas.

REKLAMA

Nuo liepos taikoma nauja naudojimui netinkamų automobilių įvežimo tvarka. Pagal ją iš JAV ar kitų trečiųjų šalių atplukdyto automobilio taisymo išlaidoms viršijus 50 proc. jo rinkos vertės, jis laikomas atlieka - jį išrinkti, sutvarkyti ir parduoti detalėmis galima tik su specialiais leidimais.

Motorinių transporto priemonių iš JAV importuotojų ir pardavėjų asociacijos vadovas Aurimas Jurčius BNS teigė, kad su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku antradienį buvo rastas bendras problemos sprendimo būdas.

„Jeigu remonto kaštai neviršija 75 proc. automobilio rinkos vertės, tai automobilis bus traktuojamas kaip transporto priemonė. Jeigu kaštai viršys, tai tikriausiai bus leista su tam tikrais leidimais automobilius importuoti kaip detales“, - BNS sakė A.Jurčius.

REKLAMA

Anot jo, dėl naujos tvarkos Klaipėdos uosto muitinėje jau įstrigo maždaug 660 automobilių.

K.Navickas BNS sakė, kad nauja nuo liepos galiojanti tvarka buvo parengta, atsižvelgus į Europos Komisijos (EK) rekomendaciją.

REKLAMA

„Europos Komisija rekomendavo, kaip turi būti traktuojami netinkami eksploatuoti automobiliai - ten buvo parašyta 50 proc. Lietuva tuo metu buvo nusprendusi, kad tai yra atsargus ir tinkamas aplinkosauginis dalykas. Išklausę argumentus ir pažiūrėję, kad amerikietiški automobiliai neužima didelės rinkos dalies, nusprendėme prilyginti procentui, kurį naudoja ir draudikai. Dabar Lietuvoje ir visi į šalį įvežami automobiliai turės vienodas sąlygas“, - BNS sakė K.Navickas.

REKLAMA

A.Jurčius mano, kad nauja tvarka nedavė nieko gera automobilius importuojantiems verslininkams.

„Gavę šių dviejų įtemptų savaičių pamoką, importuotojai dabar tikrai turėtų rinktis mažiau pažeistus automobilius, kad visiems keliuose būtų saugiau ir mažesni remonto kaštai būtų“, - sakė A.Jurčius.

Jo duomenimis, automobilių iš JAV importuotojai dėl naujos tvarkos galėjo patirti apie 200 tūkst. eurų žalos.

Aplinkos ministerijos Atliekų projektų valdymo skyriaus vedėja Aurelija Ložytė BNS sakė, jog naujasis aplinkos ministro įsakymas jau paruoštas ir gali būti pasirašytas kitą savaitę.

Motorinių transporto priemonių iš JAV importuotojų ir pardavėjų asociacijos duomenimis, į Lietuvą iš JAV per metus yra importuojama apie 25 tūkst. automobilių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų