Gyventojai skuba atostogauti užsienyje, kol neįsibėgėjo dar viena pandemijos banga

Kelionių organizatoriai pastebi, kad didžioji gyventojų dalis jau pasirinko ar dar tik rinksis atostogauti Lietuvoje. Tačiau jie įspėja keliautojus, kad toks sprendimas pinigines gali paploninti kur kas labiau nei, pavyzdžiui, atostogos Turkijoje. 

Kelionių organizatorių užsakytas tyrimas parodė, kad šią vasarą atostogoms Lietuvą rinksis net 45 proc. šalies gyventojų.

„Ši vasara aukso amžius šalies kurortams, tačiau tikra prabanga gyventojams. Praeitą mėnesį lygindami kainas su Turkijos kurortais skaičiavome skirtumus net septynerių kartų ribose. Žmonių noras atostogauti Lietuvoje, šį skirtumą dar labiau padidins.

Lietuvos pajūryje jau teko fiksuoti savaitgalio kainas, perkopusias ir tūkstančio eurų ribą. Kai tuo metu už tiek du žmonės visą savaitę gali ilsėtis pačiuose prabangiausiuose apartamentuose, 5 žvaigždučių viešbutyje, Turkijoje“, – teigė kelionių agentūros „West Express“ atstovė Laura Šepetienė.

Atostogoms užsienyje renkasi Turkiją

Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė pastebėjo, kad kaip ir kasmet, nemažai lietuvių renkasi poilsį Turkijoje.

„Čia poilsiautojai traukia dėl gražios gamtos, malonaus klimato, jūros. Be abejonės, turistus vilioja ir patrauklios šioje šalyje poilsio kainos. Organizuojame keliones į lietuvių pamėgtus Turkijos kurortus – Antaliją, Alaniją, Bodrumą, Marmarį. Itin populiarėja Alanijos kryptis, ypač tarp šeimų su mažamečiais vaikais – iš Gazipašos oro uosto greitai galima pasiekti šio regiono viešbučius, o šiltasis sezonas čia trunka ilgiausiai.

Turkijai populiarumu mažai nusileidžia Graikija. Kelionės organizuojamos į Kretos, Rodo ir Peloponeso kurortus. Šis žemyninėje Graikijoje esantis regionas vilioja poilsiautojus šilta jūra, kurioje galima maudytis net vasarį, balto smėlio paplūdimiais“, – pasakojo kelionių organizatoriaus atstovė.

REKLAMA

Be to, anot jos, lietuviai itin mėgsta ir Bulgariją, o nuo rugpjūčio mėnesio gyventojai galės keliauti ir į Gruziją, kuri jau sulaukia ypatingo dėmesio, nuo rugsėjo – į Maljorką, Kiprą, Portugaliją, Italijos Kalabriją bei Siciliją ir Egiptą.

„Kelionių kainos prasideda nuo 170 eurų, o vidutiniškai keliautojai savaitės trukmės atostogoms išleidžia apie 600 eurų“, – teigė I. Aukštuolytė.

Rudens ir žiemos keliones rezervuoti reikėtų jau dabar

Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ komunikacijos vadovė Dovilė Zapkutė taip pat pastebėjo, kad šios vasaros populiariausios atostogų kryptys yra Turkijos, Graikijos salų, Bulgarijos bei Juodkalnijos kurortai.

„Juodkalnija yra išskirtinai mūsų atostogų kryptis ir šio vasaros sezono žvaigždė. Tai nauja, įdomi ir keliautojų dar neatrasta atostogų kryptis. Trumpas skrydis, geras paslaugų kainos ir kokybės santykis, nuostabi gamta – privalumai, kurie lemia šios svetingos šalies paklausą. Juodkalnijos kurortai pastaraisiais metais sparčiai plėtojami, čia statomi nauji viešbučiai, gerinama kurortų infrastruktūra.

Žmonės aktyviai planuoja savo atostogas, nuo liepos mėnesio pridėjome papildomų skrydžių į Juodkalniją. Padidinome ir Graikijos, Bulgarijos programas. Ir, žinoma, Turkija. Kaip ir visais laikais – tai pati populiariausia ir didžiausia apimtimis vasaros atostogų kryptis“, – komentavo D. Zapkutė.

Anot jos, rudens mėnesiais gyventojai galės vykti į Portugaliją ir jai priklausančią Madeiros salą, Italiją, Siciliją, Ispaniją.

„Rudens sezonas dėkingas mėgstantiems išvengti vasarinių eilių prie lankytinų objektų, turistų minių gatvėse, norintiems ilgiau pasimėgauti šiltuoju laikotarpiu ar tiesiog svajojantiems apie kelias papildomas dienas ramaus poilsio.

Švelnesniam klimatui pirmenybę teikia daug keliautojų ne tik iš Lietuvos, bet ir visų Baltijos šalių, kai saulė – nebe tokia kaitri, o jūra – pati šilčiausia. Tiesa, apie rudens keliones reikėtų pradėti galvoti jau dabar, nes keliautojai jas rezervuoja gana aktyviai. Taip pat po truputį keliautojai pradeda domėtis Egiptu, kuris yra populiariausia atostogų kryptis šaltuoju sezonu“, – perspėjo kelionių organizatoriaus atstovė.

REKLAMA

Vakcinų privalumai keliautojams

I. Aukštuolytė priminė, kad nuo liepos 1 d. Europos Sąjungoje galiojantis skaitmeninis Covid pažymėjimas lemia, kad keliauti tapo paprasčiau.

„Aišku, kaip ir iki šiol, kiekviena šalis ir toliau turi teisę taikyti saugumo reikalavimus nacionaliniu mastu, tad keliautojams reikia į tai atkreipti dėmesį.

Keliaujantiems lietuviams rekomenduojame susipažinti su Lietuvoje galiojančiu šviesoforo principu, kurio pagrindu vertinama Europos Sąjungos šalių rizika. Į žalios, geltonos, raudonos ir pilkos spalvos grupes patenka šalys pagal sergamumo rodiklį, teigiamų tyrimų procentinę dalį, testavimo apimtis. Zonos, kuriai priskiriama šalis, spalva lemia reikalavimus tiek vykstantiems, tiek ir grįžtantiems turistams.

Skirtingoms zonoms priskiriamų šalių sąrašas atnaujinamas kas savaitę, todėl keliautojams, planuojantiems keliones, rekomenduojame stebėti šią informaciją“, – patarė kelionių organizatoriaus atstovė.

Pasak jos, gera žinia ta, kad laisvai keliauti gali paskiepyti ir persirgę Covid-19 keliautojai, o vaikams iki 12 m. taip pat nėra taikomi testavimo ar saviizoliacijos reikalavimai.

D. Zapkutė tikino, kad žmonės jau įprato ir per atostogas laikytis pagrindinių saugaus keliavimo taisyklių – higienos, saugaus atstumo laikymosi, apsauginių veido kaukių uždarose patalpose.

„Tačiau tikimės, kad vakcinacijos tempai ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje ir toliau nuosekliai augs, kad žmonės galėtų be didesnių apribojimų galėtų keliauti ir toliau“, – teigė kelionių organizatoriaus atstovė.

Skuba keliauti kol gali

I. Aukštuolytė, gyventojų didelį norą keliauti jau stebi, nuo ankstyvo pavasario.

„Žmonės jau pavargo nuo karantino, nori pakeisti aplinką, pailsėti nuo rutinos. Juolab, kad mes jau išmokome saugiai gyventi su virusu, saugiai keliauti. Tad gyventojai stengiasi išnaudoti kiekvieną galimybę kokybiškai pailsėti. Juk beveik metus gyvenome neplanuodami, todėl šiuo metu bandome susigrąžinti savo gyvenimo kontrolę.

REKLAMA

Prasidėjusi vasara bei atostogų sezonas dar labiau augina kelionių populiarumą. Dėl neapibrėžtos situacijos pasaulyje, keliautojai dažniausiai perka paskutinės minutės keliones. Ilsėtis šiuo metu užsienyje skatina ir patrauklios poilsio kainos, taip pat – neaiški pandeminė situacija rudenį, kai prognozuojama nauja koronaviruso banga. Šiuo metu vykdome kelionių išpardavimą, tad fiksuojame rekordinius pardavimus“, – pasakojo I. Aukštuolytė.

Jos teigimu, visi keliautojai, kurie norėjo pailsėti vasarą, jau pasinaudojo ir kelionių kuponais. Kuriuos buvo gavę už neįvykusias keliones pandemijos pradžioje.

„Tik nedidelė dalis keliautojų yra suplanavę keliauti rudenį ir tada panaudos savo turimus kuponus. Taip pat šį kuponą galima padovanoti ar perleisti kitam žmogui, jeigu jo turėtojas neplanuoja keliauti artimiausiu metu“, – paaiškino I. Aukštuolytė.

D. Zapkutė irgi teigė, kad didžioji dalis keliautojų iškeitė už dėl pandemijos neįvykusias keliones gautus kuponus į pasirinktas atostogas užsienio šalyse. Nemaža dalis žmonių rinkose ir poilsį Lietuvos bei kitų Baltijos šalių kurortuose.


Rašyti komentarą...
A
Atsakysiu
2021-07-20 10:58:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jau iš kur žinai, kad ten Turkijos papludymiuase smirda būtent žuvų peliakais ir myzalais, matyt neturi už ką nuvykt, tai pavydas ima, ir zuzuadi taip, tai tada Palangoje kua kvepia, čia kaip tik daugiau prikakota ir primyzta, nes lietuviu tualetas jūra, o Turkijoje kita kultūra, rankenos plugo paliktos namuase
Atsakyti
-2

M
Mantinis
2021-07-20 11:53:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepavydek ubage
Atsakyti
-1

M
Mantinis
2021-07-20 11:54:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sėdėk namie ir drebek
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų