„Girstučio“ rūmus rekonstruojantys statybininkai prašo daugiau laiko

„Girstučio“ rūmus rekonstruojantys statybininkai prašo dar duoti laiko darbams pabaigti, nors vos prieš keletą savaičių, kai Kaune viešėjo ir rekonstruojamuose rūmuose lankėsi Premjeras Andrius Kubilius, buvo žadėta darbus baigti numatytu laiku. Dabar paaiškėjo, kad to laiko kaip tik pritrūks pažadams įvykdyti.

Kadangi iki šiol „Girstučio“ rūmuose atlikta apie 80 proc. darbų, tai juos atliekanti bendrovė „Kamesta“ kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę, prašydama pratęsti statybos rangos sutartį. Tačiau savivaldybė griežtai pasakė: gaunat papildomai vieną mėnesį ir nė dienos daugiau.

2010 m. gegužės mėnesį Ūkio ministerija, viešoji įstaiga Lietuvos verslo ir paramos agentūra bei Kauno miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį, pagal kurią „Girstučio“ rūmų sporto ir pramogų zonų rekonstrukcijai buvo skirtos Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Sutartyje numatyta, kad šie darbai turi būti baigti iki 2012 metų lapkričio 30 d. Taip pat numatyta, kad atskirais atvejais projekto įgyvendinimo laikotarpis gali būti pratęstas iki kitų metų gegužės 21 d.

ELTA primena, jog prasidėję rekonstrukcijos darbai sustojo, kai bankrutavo „Girstutyje“ dirbusi įmonė „Sienojus“. Rekonstrukcijos procesą atnaujinusiai naujai rangovei - UAB „Kamesta“ - teko atlikti būtinų papildomų darbų: įrengti lauko inžinerinius tinklus, sporto ir pramogų zonų inžinerines sistemas. Buvo organizuojami viešieji pirkimai, o tai dar labiau pailgino remonto darbų trukmę.

REKLAMA

„Rekonstrukcijos metu atliekami papildomi darbai, todėl turi būti koreguojamas techninis projektas“, - taip šią savaitę komentavo susidariusią objekte situaciją miesto tarybos kolegijos posėdyje Kauno miesto savivaldybės administracijos Statybų skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Be to, kolegijai priminta, jog rugsėjį Lietuvos plaukimo federacija paprašė rekonstruojamuose rūmuose pakoreguoti elektroninės laiko matavimo sistemos ir įrangos projekto techninius parametrus. Ir dar priminta, jog tik šį rudenį „Girstučio“ patalpose nuspręsta įrengti šaudymo ir fechtavimosi treniruočių salę penkiakovininkams.

„Taip pat turime atsižvelgti į padidėjusius priešgaisrinės saugos reikalavimus ir sumontuoti dyzelinį generatorių. Lėšų turime, tačiau užtruks viešųjų pirkimų procedūros, todėl bus labai sunku visus darbus užbaigti laiku“, - teigė skyriaus vedėjas V. Abramavičius.

Kauno miesto tarybos kolegija pritarė siūlymui sutartį su rangovu pratęsti iki sausio 1 d., jei iki to laiko bus baigti visi rekonstrukcijos darbai.

„Dėjome dideles pastangas, kreipėmės į Vyriausybę, Kūno kultūros ir sporto departamentą, kad būtų skirta lėšų “Girstučio„ rūmų rekonstrukcijai. Todėl tikrai norime matyti laiku atliktus darbus. Kai gruodžio pabaigoje pamatysime realius rezultatus, tuomet priimsime galimą sprendimą dėl sutarties pratęsimo“, - teigė miesto meras Andrius Kupčinskas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų