Emigrantas iš Ispanijos: Lietuvoje dabar gyventi geriau

Saulius Miniotas 2000 - aisiais metais išvažiavo į Ispaniją ieškoti didesnio uždarbio – ten neturėjo nei draugų, nei pažįstamų, nei kur apsistoti. Visgi elektriku Lietuvoje dirbęs S. Miniotas suprato, kad šeimos tėvynėje išlaikyti negalįs.

„Išvykau vien dėl to, kad užsidirbčiau pinigų. Lietuvoje 2000- aisiais metais turėjau darbą, bet buvo trūkumas. Tikėjausi, kad užsienyje daugiau užsidirbsiu ir grįšiu į Lietuvą“, - Žinių radijo laidoje „Salos“ kalbėjo S. Miniotas.

S. Miniotas pasakojo su draugais važinėjęs po Ispaniją, naudojosi žodynėliu kalbėdamas su vietinais, bet šie vis vien nieko nesuprato. Vėliau kompanija sutiko kitus lietuvius, kurie pažadėjo įdarbinti, tačiau, paėmę pinigus, dingo. S. Miniotas nenuleido rankų ir kartu su draugais toliau keliavo po šalį, ieškodamas darbo. Galiausiai vienas ispanas pasiūlė darbą statybose, taip vyras ir užsikabino.

„Kai Ispanijoje prasidėjo krizė, kol galėjome, tol dirbome, o kai nebebuvo darbų, statybos nebevyko, nes žmonės nebepirkdavo, prasidėjo krizė. Dirbti bet ką – eiti į laukus skinti apelsinų – nenorėjau. Teko grįžti į Lietuvą ir dirbti Lietuvoje“, - kalbėjo S. Miniotas. Jis įsidarbino sunkvežimių vairuotoju Lietuvoje – dabar vyras dirba 6 savaites, o 3 savaites atostogauja. Šis darbas jam leidžia ir toliau gyventi Ispanijoje.

REKLAMA

„Nežinau apie kitus darbus, bet sukvežimių vairuotojų (darbą – red.) lengviau rasti Lietuvoje. (...) Lietuvoje dabar yra geriau gyventi, tik tiek kad jau esame pripratę prie šilto klimato – tik tas mus laiko Ispanijoje. Mano visa šeima yra Ispanijoje ir į Lietuvą grįžti kol kas nenorime“, - sakė S. Miniotas.

„Šiais laikais Ispanijoje vyrams sunkiau rasti darbą, moterims yra lengviau. Moterys visada turėjo darbo. Jos gali dirbti pardavėjomis, auklėmis, namų šeimininkėmis, viešbučiuose“, - pasakojo emigrantas. Pasak jo, moteris, dirbdama tokius darbus, per mėnesį gauna 1200 eurų.

„Man lengviau išgyventi Ispanijoje nei Lietuvoje. Kainos lygiai tokios pačios kaip Lietuvoje – kuro tos pačios, maisto gal truputį didesnės . (...) Lietuvoje už 200 litų nieko daug nenusipirki, o čia už 50 eurų jau nusiperki...“

Pietryčių Ispanijos mieste Mursijoje gyvenantis S. Miniotas galiausiai prisipažįsta: į Lietuvą ateityje norėtų sugrįžti.

„Vis tiek Lietuva traukia, nes aš laikau ją savo šalimi, myliu ją. Norisi Lietuvoje gyventi , ir Lietuvos žiemos norisi. Tikiuosi mes vis tiek į ją gyventi grįšime, bent jau senatvei“, - sakė S. Miniotas.


Rašyti komentarą...
V
Vasilijus
2014-01-23 03:00:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Migravau i Anglija, jau gyvenu cia du metus ir 8 menesius... Prisimenu gyvenima Lietuvoi, kaip baisu sapna...
negalejau sau leisti prastus dalykus... sportuojau pusiau alkanas, vazinejau su labai sena masina ir taupidavau kiekviena lituka, kad uzpilty kuro nors ant 10 litu, nes nemegstau vesuomenine transporta kur vazineja daug bomzu (is N.Vilnios i Vilniu centra) ir dvoke... ir reikedavo, kad pravaziuot dvokianciam transporte mokiet 2.5lt... ir dar klausyt visokius nemandagiu kontrolieriu razborkes su keleiviais... dabar kai atvaziuoju pas giminius i svecius matau istikruju koks nerealus skirtumas progyvenimo lygio... zmoniai dirba Lietuvoi tik tam, kad progyventi, Cia Anglijoi uztenka vienam siemoi dirbt , kad islaikyti visa seimair plius nuomoti dar buta, butum nuosavas turtastai dar lengviau butum gyvent. po puse meto gyvenimo lengvai cia nupirkau masina 2004 metu ir uzmokiejau uz draudima imetus i preki, Gavom su zmona nuo valstybes hata kuri apstaciau visa baldais tokio ligio ,kad Lietuvoi , kad tokius odinius ir is tikromedzio baldus nupirt reikia puse gyvenimo dirbt, apsipirkes ciairaparaturos ir visko, 4 noutbakai namie, vienas monitorius full hd 24", telika 37" full hd, stiprintuvas geras Yamaha, koloneliai labai geri Mission, plus subwooferis Sony, verykle elektrine nauja nupirkom, skelbimo masina, padejam kilimine danga visur su apsilimu uz 4000lt kazkur... ir daug daug visokiu smulkmenu i vyrtuve ir taip toliau... uz nepilnus trys metus... O Lietuvoi kai gyvendavau... tai nuo algos iki algos... centukus skaitydavau... Tai galima atvirai sakyt , kad Lietuvoi gyvenimo lygis nepagerejo tikrai, nes kai gauni alga 1600lt o ziemoi reikia uz komunalines paslaugos uzmokiet apie 800lt su tokiomis kainuomes ant maisto parduotuvese likusios pinigus vos uztekdavo pratempt iki kitos algos, cia nerukydavau ir gerdavau tik per sventes... kai reikejo nupirkt kazka rimta pvzd nesiojama kompiuteri, tai reikejo imt lizinga trym metams...Anglijoi dvi savaites ir naujas kompiuteris namie. juokinga... toks ir yra pragyvenimo lygis...
Atsakyti
-1

P
Peckel
2014-01-22 22:36:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvis is lietuvos atvaziuok is ispanijos i Anykscius padirbek naujame spa kur alga katik buvo 286litai nes truksta lesu, as tada paziuresiu ar ispanija ar lietuva tau bus mielesne
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų