Pasaulio žiniasklaidos forumo, vykstančio Rusijos sostinėje Maskvoje, dalyviai ragina žiniasklaidą nebijoti naujų technologijų ir reiklių skaitytojų, o valstybes – geriau ginti žurnalistų teises.

„Per susitikimą įžvelgiau socialinių tinklų, interneto, skaitytojų ir to, ką jie gali mums padaryti, baimę. Ir tai kalba žmonės, kurie vadina save žurnalistais, bet galvoja kaip politikai“, – piktinosi pasaulio naujienų tarnybos BBC direktorius Piteris Horoksas (Peter Horrocs).

„Internetas teikia žiniasklaidai galimybę plėstis. Be to, praėjo tos dienos, kai skaitytojai tik klausydavosi, ką mes jiems sakome. Dabar jie patys rašo naujienas ir net kartais greičiau nei žurnalistai. Internetas tapo instrumentu, įtraukiančiu visuomenę į naujienų procesą, jis teikia daugiau laisvės, – teigia jis. – Turime liautis bijoję naujovių. Jeigu laikysimės senų pažiūrų ir tvirtinsime, jog informacijos srautą būtina reguliuoti, mes pralaimėsime konkurencinėje kovoje“.

„Žiniasklaida turi plėstis, žengdama koja kojon su laiku, turi užmegzti kontaktus tarp įvairių rasių tautų ir civilizacijų, visapusiškai skatinti žmonijos pažangą, vykdyti labdaringąją misiją ir visuomeninius įsipareigojimus, skirti dėmesį socialinėms temoms“, – kalbėjo Kinijos naujienų agentūros „Xinhua“ Azijos ir Europos padalinio vadovas Dzanas Teganas (Zan Tegan).

REKLAMA

Jo nuomone, tradicines žiniasklaidos formas „būtina kuo greičiau strategiškai transformuoti, sukruti šiuolaikinę informacijos skleidimo sistemą“.

UNESCO generalinio direktoriaus pavaduotojas informacijai ir komunikacijai Janis Karklinis įsitikinęs, kad žiniasklaida dabar turi priimti daugiau atsakomybės ir „siekdama palaikyti demokratiją toliau kovoti su korupcija, skurdu ir ginti žmogaus teises“. Pasak jo, 2012 metai, kaip rodo oficialūs duomenys, gali būti rekordiniai pagal žurnalistų nužudymų skaičių per pastaruosius 15 metų. Beje, ne tik dėl įvykių Sirijoje – nemažai žurnalistų žuvo taikiuoju laikotarpiu, tirdami bylas, susijusias su korupcija, nusikalstamumu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų