Ekspertai pasakė, ką turi padaryti savo sričių specialistai: tai palies visą Lietuvą

Lietuvos metų ekonomikos konferencijoje, kurią organizuoja žurnalas „Valstybė“, verslo, ekonomikos ir žiniasklaidos lyderiai diskutavo kaip 4-oji pramonės revoliucija pakeis verslo potencialą. Diskusijoje buvo aptariama, kaip investuoti išmintingai.

103

Mintimis ir įžvalgomis dalijosi „Oberlo“ įkūrėjas ir vykdomasis direktorius Andrius Šlimas, „All Media Lithuania“ generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, verslininkas Vladas Lašas, „Danske Bank“ Baltijos šalių vyriausiasis ekonomistas Rokas Grajauskas, „TransferGo“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Daumantas Dvilinskas.

Lietuviams sekasi finansų srityje

Konferencijos dalyviams diskutuojant apie verslo potencialą ir ateities iššūkius, užsiminta ir apie svarbiausius pokyčius atskirose srityse, kurių ignoruoti negalima ir kuriuos reikėtų Lietuvos verslui dabar jau galvoti. Žinoma, kiekvieno verslininko siekis rasti tokią nišą, į kurią investavus, ateitų sėkmė.

Andrius Šlimas tikino, kad Lietuvos didelis potencialas yra „FinTech“. „Aš pats baigiau mokslus Jungtinėje Karalystėje, o štai geriausia visų laikų studentė buvo moteris, lietuvė Vaiva Katinaitė. Dabar ji tikra žinoma ekonomistė, dar vienas geriausiu pripažintas studentas buvo latvis.

(103 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos ekonomikos konferencija

Mes lietuviai, turime talentą finansams ir lietuviai tuo masiškai užsiima, išvažiuoja ir savo pasiekimais patenka tarp geriausių. Lietuviai turi nerealų potencialą ir geba pritraukti kapitalą“, - įsitikinęs A. Šlimas.

Verslininkas Vladas Lašas ragino visus konferencijos dalyvius atkreipti dėmesį Lietuvos jaunimą. „Kiekvienas iš čia esančių, esam kažką savo srityje pasiekę. Pasidalinkim tuo su jaunimu, talentingais žmonėmis. Skirkit laiko, kontaktų, resursų susikurti jiems karjerą, judėti į priekį.

Mes turim tikrai talentingų moksleivių, studentų, kurių nepalaikom pakankamai ir jie išvažiuoja. Nelaukim kol valstybė išspręs šį protų nutekėjimą. Kiekvienas iš mūsų gali didelį pokytį padaryti. Pavyzdys mums, ne tik laukti kol „Tesla“ padarys, bet galim ir patys kažką padaryti daugiau. Juolab, tikrai sugebančių turim“, - sakė V. Lašas.

Svarbu laiku reaguoti į pokyčius

Daumantas Dvilinskas įsitikinęs, kad visos sritys tiek finansai, tiek e-komercija, tiek bet kuri kita yra greitai paveikiamos, priklausomai nuo aplinkybių ir atnešamų pokyčių.

„Galbūt statybų sektorius yra sudėtingiau paveikiamas, bet aišku, kai ateina nauja kompanija su visiškai kitu požiūriu, kurio niekas negalėjo įsivaizduoti, sutriuškina ir pakeičia per metus ar dvejus nusistovėjusias kompanijas. Manau, kad nėra industrijos, kuri būtų apsaugota nuo to. Todėl reikia nuolat žiūrėti, galvoti ir būti pasiruošiam. Pokyčiai ateis pas visus“, - kalbėjo „TransferGo“ įkūrėjas ir generalinis direktorius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų