Stiprėjančios nelygybės neigiami padariniai, pasireiškę, pavyzdžiui, arabų pavasario protestais ir „Užimk Volstritą“ manifestacijomis, kelia pavojų globalizacijos pažangai ir ypač – viso pasaulio ekonominėms sistemoms.

Tokios išvados skelbiamos Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) ataskaitoje, paskelbtoje likus dviem savaitėms iki metinio susitikimo Davose, praneša portalas newsru.com

64 puslapių WEF dokumente, kuris parengtas remiantis 469 ekspertų iš įvairių šalių ir pramonės šakų apklausos duomenimis, išnagrinėta 50 rizikų penkiose pagrindinėse kategorijose: ekonominės, ekologinės, geopolitinės, socialinės ir technologinės.

Komentuodami pagrindinius respondentų nuogąstavimus, WEF ekspertai pastebi, kad akcentai iš ekologinių rizikų 2011 metais perkeliami į socialines-ekonomines 2012-aisiais.

Ataskaitoje aiškinamos rizikos, kurios, respondentų nuomone, yra svarbiausios kiekvienoje iš minėtų kategorijų.

Kiekvienoje iš išvardintų penkių grupių 2012 metais svarbiausiomis rizikomis išskiriamos lėtinis finansinis disbalansas, anglies dvideginio dujų išmetimas, pasaulio valdymo krizė, demografiniu požiūriu nepriimtinas Žemės gyventojų skaičiaus augimas ir ypač svarbių technologinių sistemų funkcijų sutrikimas.

Augantis nedarbas tarp jaunimo, pensijų krizė ir didėjantis gerovės atotrūkis nubrėžia būsimosios „antiutopijos“ perspektyvą, kurstydami pasauliniu mastu nepasitenkinimo jausmą ir keldami grėsmę visiems globalizacijos pasiekimams.

REKLAMA

Pirmą kartą per daugelį dešimtmečių nebetikima tuo, kad ateinančios kartos gyvenimo lygis bus aukštesnis nei dabar. „Ši nauja problema ypač opi išsivysčiusiose šalyse, kurios nuo seno - taip jau istoriškai susiklostė - buvo pasitikėjimo ir narsių idėjų šaltinis“, - teigia WEF direktorius Li Hauelas (Lee Howell).

Jo nuomone, jau dabar būtina skirti dėmesį šioms problemoms, priešingu atveju, politinėje retorikoje į socialinę įtampą bus atsakyta nacionalizmo, protekcionizmo ir globalizacijos proceso griovimo motyvais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų