tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtoms įstatymų pataisoms, kurioms įsigaliojus neįgalūs ar dalies darbingumo netekę gyventojai galėtų gauti didesnes išmokas ir paramą automobiliui įsigyti ar prisitaikyti savo reikmėms.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtoms įstatymų pataisoms, kurioms įsigaliojus neįgalūs ar dalies darbingumo netekę gyventojai galėtų gauti didesnes išmokas ir paramą automobiliui įsigyti ar prisitaikyti savo reikmėms.

REKLAMA

„Seimui pritarus mūsų siūlomiems pokyčiams, naujovės palies daugiau kaip 220 tūkst. žmonių su negalia kasdienį ir visuomeninį gyvenimą, padės užtikrinti jų savarankiškumą visose gyvenimo srityse, palengvins integraciją į darbo rinką. 

Labai svarbu, kad žmogus, tapęs neįgaliu, iškart gautų reikiamą kompleksinę pagalbą ir priemones bei netaptų dar labiau pažeidžiamas. Siūlomi pokyčiai yra sisteminiai ir išties ilgai laukti“, – pranešime cituojama socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Pasak jos, dabartinis negalios vertinimo modelis neužtikrina žmonių su negalia individualių poreikių patenkinimo.

Šiuo metu negalios vertinimas grindžiamas medicininiais kriterijais (jie sudaro apie 90 proc.) ir tik maža apimtimi vertinami asmens gebėjimai, neatsižvelgiama į neigiamus aplinkos veiksnius, kurie paprastai ir sudaro kliūtis žmonėms su negalia įsitraukti į visuomenę.

REKLAMA

Vyriausybė pritarė, kad negalios vertinimo modelis būtų grindžiamas asmens gebėjimų vertinimu. Pirminiame variante bus siekiama medicininių kriterijų įtaką mažinti iki 60 proc., palaipsniui pereiti prie 50 proc. ir 40 proc.

REKLAMA

Taip pat pritarta, kad ir darbingo amžiaus, ir pensinio amžiaus žmonėms būtų nustatomas dalyvumo lygis.

M. Navickienės teigimu, jiems būtų leidžiama rinktis, kurią išmoką nori gauti po negalios vertinimo. Ministrė tikino, kad dėl to kai kuriems gyventojams išmokos didės nuo 7 proc. iki 50 proc.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu netekto darbingumo pensijos mokamos beveik 125 tūkst. gyventojų. Tokios rūšies vidutinė pensija siekia 316,6 euro, kai vidutinė senatvės pensija yra 483,8 euro.

REKLAMA

Teisingesnės išmokos esą turės teigiamos įtakos skurdo rizikos lygio mažėjimui. Šiuo metu – neįgaliųjų skurdas siekia 32 proc. ir yra vienas didžiausių ES, o pensinio amžiaus asmenų siekia 29 proc.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija patikslino, kad priėmus įstatymą netekto darbingumo pensijos nebus didinamos, bet, pakeitus negalios nustatymo modelį, atitinkamai daliai žmonių (pensinio amžiaus) gaunamos išmokos (pensijos) galės padidėti atsižvelgiant į nustatytą negalią, kuri bus nustatyta asmeniui jau esant pensinio amžiaus.   Tam reikalingos lėšos, pasak ministerijos, bus skiriamos iš „Sodros“ ir valstybės biudžeto. 

REKLAMA
REKLAMA

Paprastesnis tikslinių kompensacijų skyrimas

Vyriausybė pritarė naujai lengvojo automobilio techninio pritaikymo išlaidų kompensacijai. Asmuo turės teisę pasirinkti vieną iš kompensacijų: lengvojo automobilio išlaidų kompensaciją (kartą per 6 metus 2944 eurai) arba lengvojo automobilio techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją (kartą per 6 metus iki 5888 eurai).

Įtvirtinama ir galimybė gauti šią kompensaciją, kai automobilis įsigyjamas lizingu. Be to, žmonėms su negalia nereikės pateikti papildomų dokumentų, susijusių su automobilio vertinimu. 

Pasibaigus tikslinės kompensacijos skyrimo terminui ir konkrečiam žmogui pakartotinai nustačius poreikį tikslinei kompensacijai, siūloma sudaryti sąlygas tikslines kompensacijas gauti be atskiro prašymo.

Visiems pokyčiams dar turės pritarti Seimas.

Ministre nemeluokit kad neįgalumas nustatomas iš medecininių kriterijų neįgalumas nustatomas 100%iš klausimyno kurį užpildo neįgalumo tarnybos specialistas specialistas nei vieno klaudimo neužpildo teisingai per telefoną pildžiau taigi ir namuose pildžiau sąžiningai sakau nei vieno klausimo neįgalumo tarnybos biurokratas neužpildė teisingai iš15 ligų nustatė55% darbingumą parašė kad visus darbus galiu dirbti nors visą kūną skauda ir išdirbus 29 metus turint bųtinąji stažą skyrė 154 eurus bado marinimo netekto darbingumo pensiją ir dar meluojat kad neturi dauguma stažo ir gauna šallpos pensiją o kodėl nepasakėt kas turi stažą tai gauna154 eurus badu marinimo pensiją ši ministrė labai nemėgsta neįgalių kurie turi stažą jie turi kentėti badą
Tai kad tarp koncervu yra neįgalių. Povilionis, Maldeikis, Slušnys, Lanzbergis. O Laisvės partijoje nėra sveiku. Išsidalins patys. Taip, kad nesitikėkite, kad kas nubirs. Nuobiros ukrainiečiams atiteks. Kurie čia minta mūsų sąskaitą.
Su senais įstatymais nesusitvarko ši ministerija, o jau kepa naujus. Jaunas šeimas paliko ant ledo (vakar rodė per žinias), dabar bandys neįgaliesiems suteikti viltį ir eilinį kartą pasityčioti iš gyventojų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų