Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui paskelbus konkursą bilietų platinimo paslaugai pirkti,  pasigirdo kalbų, kad konkursas – neskaidrus.

Konkurso sąlygose nurodoma, kad dalyviai turi užtikrinti galimybę platinti renginių bilietus ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse Latvijoje bei Estijoje. Taip pat paslaugų teikėjas turi leisti vartotojams patiems pasirinkti vietas interneto parduotuvėje arba bilietų pardavimo vietose, pirkėjams pasiūlyti įvairius kainų planus ir leisti vienu mokėjimu įsigyti bilietus į kelis renginius.

Sąlygos kelia abejonių

Trys didžiausi bilietų platintojai Lietuvoje „Tiketa“, „Bilietai LT“ ir Bilietų pasaulis“ teoriškai turi teisę dalyvauti šiame konkurse, tačiau „Tiketa“ ir „Bilietai LT“ atstovų teigimu, bilietų platinimo bendrovėms sudaromos nevienodos sąlygos, o konkurso reikalavimai išskirtinai pritaikyti bendrovei „Bilietų pasaulis“.

„Tiketos“ generalinis direktorius Andrius Žiauberis pasakojo, kad būtent dėl nevienodų sąlygų visoms bilietų platinimo bendrovėms dalyvauti konkurse jų bendrovė yra parašiusi pretenziją Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui.

„Labiausiai abejonių keliantys yra punktai, kur Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui reikalingas bilietų platinimas Latvijoje, Estijoje, kai randame tik vienas jų gastroles 2007 metais Baltarusijoje. Įdomu, kodėl įvardytos būtent šios Europos Sąjungos šalys, o ne kaimynė Lenkija, kurios rinka kur kas didesnė už visas tris Baltijos šalis kartu sudėjus“, – svarstė A. Žiauberis.

REKLAMA

Pasak pašnekovo, pretenzija dėl galimai šališkų konkurso sąlygų „Tiketa“ įteikė dramos teatrui, į ją buvo atsakyta, kad keliamos abejonės nepagrįstos, tačiau bilietų platinimo bendrovė toliau pretenziją perdavė teismui, kas jis išaiškintų, kur čia slypi tiesa.

„Šią situacija objektyviai vertinti man sunku, bet kokiu atveju yra matyt kažkokie interesai, galbūt naudinga pačiam teatrui“, - abejonėmis dalijosi pašnekovas. Jis tikino, kad konkurse bet kokiu atveju bus dalyvaujama, tačiau teigiamo rezultato tikėtis esant išankstinėms nuostatoms – sudėtinga.

Konkurentų pretenzijos – netikėtos

„Balsas.lt savaitė“ susisiekė su „Bilietų pasaulio“ direktore Neringa Sinkevičienė. Ji teigė apie tokius konkurentų samprotavimus girdinti pirmą kartą.

„Konkurso sąlygas nustato perkančioji organizacija, kuri ir reiškia savo norus. Jie puikiai žino rinką, kuo užsiima vieni ar kiti platintojai, kokios jų galimybės – pagal tai ir sudarė konkurso sąlygas“, – teigė N. Sinkevičienė.

Anot pašnekovės, konkursas buvo paskelbtas per centrinę viešųjų pirkimų elektroninę versiją, su jo sąlygomis galima buvo susipažinti viešai. „Su sąlygomis susipažinau, tačiau nemanau, kad jos pritaikytos tik vienam bilietų platintojui“, – neigė pašnekovė. Ji pridūrė, kad, pavyzdžiui, „Tiketa“ turi partnerių Latvijoje, todėl gali konkurso sąlygose keliamą punktą dėl platinimo vietų taip pat įgyvendinti.

Gina vartotojų interesus

Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pavaduotoja Ieva Skaržinskaitė, paklausta apie teatro vykdomą bilietų platinimo konkursą teigė, kad jo sąlygose keliami reikalavimai, susiję su bilietų platinimo sistemos funkcionalumais, turėtų būti įgyvendinti tik sutarties vykdymo metu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų