• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos pabaigoje baigiantis pusmečio terminui, per kurį aštuoni Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos bankroto administratoriai negalėjo užsiimti šia veikla, toks draudimas kol kas pratęstas tik vienam jų – Vaidotui Lemešovui. 

Liepos pabaigoje baigiantis pusmečio terminui, per kurį aštuoni Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos bankroto administratoriai negalėjo užsiimti šia veikla, toks draudimas kol kas pratęstas tik vienam jų – Vaidotui Lemešovui. 

REKLAMA

Apie tai ketvirtadienį paskelbė Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba (AVNT) – pasak jos, Vilniaus miesto apylinkės teismo liepos 17-osios nutartimi draudimas V. Lemešovui dirbti pratęstas iki spalio 25-osios.  

„Dėl kitų dar nesame gavę, kreipėmės į STT, kad kai tik bus, kad atsiųstų“, – BNS sakė AVNT vadovas Audrius Linartas. 

Teismo atstovas Giedrius Janonis BNS patvirtino, kad kol kas gautas prašymas dėl vieno asmens.

„Prašymas patenkintas, terminas (dėl veiklos sustabdymo – BNS) jam pratęstas iki spalio 25 dienos. Dėl kitų asmenų iki šiol (liepos 18-osios) negauta prašymų, nes kol kas buvęs terminas dar nėra pasibaigęs“, – sakė jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Teismas sausio pabaigoje aštuoniems nemokumo administratoriams uždraudė laikinai dirbti. Jie, BNS žiniomis, minimi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrime dėl korupcijos.  

REKLAMA

Tokia sankcija, be V. Lemešovo, buvo pritaikyta Daliui Volskiui, sutuoktiniams Skaistei Klimei ir Vėjūnui Klimui, Arūnui Virkučiui, Donatui Turkui, Tomui Malinauskui ir Vytautui Švetkauskui. 

A. Linartas BNS sakė, kad sankcija nėra pritaikyta daugiau administratorių: „Daugiau sprendimų (dėl veiklos sustabdymo – BNS) kaip ir nebuvo“. 

Pasak A. Linarto, nė vienas iš administratorių, kuriems pritaikytos sankcijos, nepasitraukė: „Kiek žinau, nė vienas neatsisakė nemokumo pažymėjimo“. 

REKLAMA
REKLAMA

„Visi laukia, kuo baigsis pradėta tyrimas. Nuo jo pabaigos labai priklauso kai kurių iš jų net, sakyčiau, profesijos tęstinumas. (...) Nemanau, kad įmonės, net jeigu ir nebus pratęstas tas draudimas, skubės vėl tuos pačius asmenis atstatyti į nemokumo administratorių vaidmenį – dėl labai elementarių ir verslui suprantamų priežasčių, nes jeigu vėl bus pratęstas toks draudimas, tektų galvoti, kaip atgal sukti, bet kuriuo atveju reputacija irgi svarbi. Nemanau, kad labai žiūrėtų teigiamai į tokius administratorius, kuriems šešėlis krito labai didelis“, – kalbėjo A. Linartas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, administratoriams, kurių veikla suspenduota, AVNT jokios poveikio priemonės taikyti ar skirti nuobaudų negali. Pasak jo, šis atvejis yra pirmas, kai apribota jų veikla. 

STT sausio 24 dieną pranešė, kad neįvardijami 8 bankroto administratoriai galėjo piktnaudžiauti tarnyba, siekdami asmeninės naudos sau ar su jais susijusioms įmonėms, be to, įtariama, kad jie reikalaudavo bei priimdavo didelės vertės kyšius arba jų reikalaudavo, dirbtinai sumažindavo turto vertę bei patys jį įsigydavo, taip galimai padarydami didelę žalą kreditoriams.

REKLAMA

Dauguma iš aštuonių asmenų yra Vilniaus įmonės „Restrus“ įgalioti administratoriai. Vasario pradžioje skelbta, kad įmonė administruoja 62 bendroves, tarp jų „Arvi“ ir ko“, be to, jau yra baigusi 416 įmonių bankroto procedūras.   

AVNT nurodo, kad V. Lemešovas minimas tarp nemokumo administratorės įmonės „Draugo petys“ darbuotojų.

Dabar Lietuvoje registruoti 337 bankrotų administratoriai.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų