Algirdas Butkevičius: panaikinus antrosios pakopos pensijas, žmonės galėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos svarstymai panaikinti antrosios pakopos pensijų fondus būtų neteisingi, o gyventojai galėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl teisėtų lūkesčių pažeidimo, mano premjeras socoialdemokratas Algirdas Butkevičius. Jo nuomone, tokiu atveju gyventojams tektų kompensuoti prarastas lėšas.

„Aš manau, kad šitas kelias, kuris yra pasirinktas, tikrai yra teisingas, ir jo nereikėtų griauti. Jeigu būtų antroji pakopa naikinama, tai, aš manau, kad tie žmonės, kurie dalyvauja fonduose, tikriausiai kreiptųsi į Konstitucinį Teismą dėl jų lūkesčių neįgyvendinimo, lūkesčių pažeidimo“, - ketvirtadienį Žinių radijui sakė A.Butkevičius.

Anot jo, jeigu Konstitucinis Teismas nuspręstų, kad pensijų fondų panaikinimas pažeidė žmonių lūkesčius, šie turėtų galimybę reikalauti kompensacijų iš valstybės.

„Ir tada, aš manau, reikėtų - čia yra mano asmeninė nuomonė - vėl grįžti prie to paties varianto. Ir gautųsi, kaip konservatoriai pasielgė su pensijų, atlyginimų mažinimu, reikėtų vėl atstatyti tas lėšas. Tai geriau devynis kartus pamatuoti ir dešimtą kirpti. Ta antros pakopos sistema yra tarptautinių institucijų, tiek Tarptautinio valiutos fondo, tiek Pasaulio banko, tiek kitų pripažinta kaip teisingas pasirinktas kelias“, - tikino ministras pirmininkas.

REKLAMA

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVZS) kandidatu į finansų ministrus įvardijamas Stasys Jakeliūnas anksčiau teigė, kad antros pakopos pensijų fondų sistemą reikia pertvarkyti. Jis interviu BNS sakė, kad ne visiems sistemos dalyviams yra priimtina pensijų fondų rizika, tačiau tikino, kad sukaupti pinigai nebūtų nacionalizuojami.

„Verslo žinioms“ S.Jakeliūnas teigė, kad antroje pakopoje turi dalyvauti mažiau žmonių nei dabar, kai taip pensiją kaupia 1,2 mln. gyventojų. Be to, jis išsakė nuomonę, kad antroji ir trečioji pakopos turėtų būti sujungtos, mat rizikos prasme yra vienodos.


Rašyti komentarą...
K
Kaupiu
2016-11-11 11:36:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viso pasaulio issivysciusiu saliu pensininkai gyvena is antros ir trecios pensiju pakopos, o cia valstieciai- matai "gera" zmogui darys ir sodra gelbes. Na, absurdas!!! Is tos sodros dabar jau nera is ko pensijas ir pasalpas, mamoms, auginancioms vaikucius, moketi. Tai ka jaunam zmogui reikes daryti kai iseis i pensija!!?? Durnizmas auksciausiam lygyje!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų