Finansų ministrė Ingrida Šimonytė „Lietuvos rytui“ teigė, kad kol kas neketinama griežtai nurodyti visiems mokėti algas per banką.

Tiesa, pasak ministrės, Seimui jau yra pateikti įstatymo pakeitimai, kurie leistų nusižengėliams nustatyti apribojimus atsiskaitant grynaisiais: vokeliuose mokėję darbdaviai bus priversti algas mokėti per banką.

Valstybės įstaigos dar pernai įpareigotos atsisakyti algų grynaisiais, tai rekomenduota ir savivaldybėms.

Praėjusiais metais Investuotojų forumas siūlė įpareigoti visus darbdavius mokėti algas tik per bankus. „Jokio Vyriausybės atsako į mūsų pasiūlymą neteko girdėti“, – apgailestavo Investuotojų forumo Mokesčių grupės vadovas Kęstutis Lisauskas.

Jo nuomone, tokią naujovę valdžiai reikėtų subsidijuoti, o ji to nenori daryti. „Kai kuriose Lietuvos vietovėse neįmanoma atsiskaityti kortelėmis – nėra nė vieno bankomato. Tai viena priežasčių, kodėl pasiūlymas nepriimtas“, – svarstė K. Lisauskas.

Tiesa, šalies senjorai jau kelerius metus pensiją gauna per bankus.

Idėja gera, bet apeiti naują tvarką labai lengva, taip aiškino Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Ekonomikos ir finansų departamento direktorius Sigitas Besagirskas.

„Dalį sumoki per banką, o dalį – vokelyje. Neabejoju, kad taip daroma ir šiandien“, – sakė „Lietuvos rytui“ S. Besagirskas.

Todėl jis abejoja, ar reikalavimas atlyginimus pervesti tik per banką sumažintų šešėlinę ekonomiką.


Rašyti komentarą...
L
Lyskit
2012-05-17 12:47:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
gerbiami valdininkėliai - į "šiltą" vietą bankams !!!
Atsakyti
0

v
viena diena banku durys
2012-05-17 14:00:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
gali buti uzdarytos, cia stankunaite dukros atejo ir svetimas duris isspyre, o mes savo pinigus noredami pasiimti daug snoro duru isspyrem, o ten irgi musu nuosavybe, musu algos, ypac cia tai nieko tiket negalima, tik namie laikyt ??
Atsakyti
0

J
Juokingai graudu
2012-05-17 18:03:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
vokeliai dings su gynų pinigų panaikinimu. O algas mokėti per banką Lietuvoje perdaug kviala mintis. Kur kaimo žmonės ras automatus, kai jie neturi lito nuvažiuoti į miestą, jei kortelėje ir yra keli litai. Gera sėdint minkštame ministerijos boso krėsle svajoti nesamones, kaip apšūdinti galutinai ubagų gyvenimą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų