Aktualu daugeliui: Seimas pakeitė karantininių 257 eurų dydžio išmokų mokėjimo tvarką

Šiuo metu įstatymas numato, kad savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie nukentėjo dėl karantino, išmokos bus mokamos dar du mėnesius jam pasibaigus. Ketvirtadienį Seimas pakeitė šią nuostatą.

Dabartinė laikinoji Vyriausybė siūlė, kad išmokos būtų baigiamos mokėti iš karto, kai pasibaigia karantinas arba ekstremalioji padėtis.

Tačiau jau naujai valdančiajai daugumai priklausantys Monika Navickienė, Mindaugas Lingė, Monika Ošmianskienė, Justas Džiugelis ir Audrius Petrošius pasiūlė patobulinti Vyriausybės projektą ir numatyti, kad išmoka bus mokama dar vieną mėnesį po to, kai baigsis karantinas.

Už tokias įstatymo pataisas balsavo 117 Seimo narių, o susilaikė 2.

Kaip ir pirmojo karantino metu, išmoka skiriama Užimtumo tarnyboje registruotiems savarankiškai dirbantiems asmenims, atitinkantiems visas nurodytas sąlygas, skelbia „Sodra“.

Viena iš šių sąlygų yra ta, kad savarankiška veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per pastaruosius metus ir nebuvo išregistruota iki ekstremaliosios situacijos ir karantino paskelbimo dienos.

Vienam savarankiškai dirbančiam asmeniui skiriama ir mokama viena išmoka, nepriklausomai nuo jo vykdomų savarankiškų veiklų skaičiaus. Išmoka pasinaudoti gali ir nuo socialinio draudimo įmokų atleisti asmenys: pensininkai, neįgalieji, pirmą kartą pradėję veiklą.

Fiksuotą 257 eurų išmoką gali gauti sąlygas atitinkantys savarankiškai dirbantys asmenys:  individualių įmonių savininkai; mažųjų bendrijų nariai; tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų tikrieji nariai; asmenys, kurie verčiasi individualia veikla (advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, antstoliai ir kiti asmenys);  verslo liudijimus turintys asmenys (tarp jų ir asmenys, kurie verčiasi patalpų nuoma); ūkininkai ir jų partneriai, kurių ūkis lygus 4 EDV ar didesnis; šeimynų dalyviai; asmenys, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis ar pajamas iš sporto bei atlikėjo veiklos ir kurie tuo pačiu metu neturi darbo santykių.


Rašyti komentarą...
T
Taip
2020-12-03 15:19:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu man tai patiko 257 gaus advokatai ,notarai ,antstoliai Va jau tik juos nenuskriauskit
Atsakyti
-8

E
Emilija
2020-12-03 15:06:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbu notarai gaus :)
Atsakyti
-1

N
Nikoll
2020-12-03 13:47:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neismaneli prie ko 13 pendija ir subsidija.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų