„Sodra“ perskaičiavo skolininkus – netrukus tūkstančiai sulauks nemalonumų

Jau artimiausiu metu daugybė gyventojų sulauks pranešimų apie įsiskolinimą „Sodrai“. Jos vadovė viliasi, kad šįkart niekuo dėti žmonės nebus melagingai palaikyti skolininkais. Tačiau visi kiti gali nemaloniai nustebti dėl užblokuotų sąskaitų.

Interviu portalui tv3.lt „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė sakė, kad iš viso yra daugiau kaip 50 tūkst. gyventojų, kurie už praėjusiais metais gautas pajamas liko skolingi. Bendra jų skola viršija 30 mln. eurų, tad vienas skolininkas nesumokėjo vidutiniškai 600 eurų.

„Iš tikrųjų šiandien turime tokią situaciją, kad tinkama forma dar negalėjome informuoti žmonių, kad jie turi sumokėti įmokas. Kol to nepadarėme, tiems gyventojams kažkokios sankcijos ar priverstinio poveikio priemonės iš tikrųjų nebus taikomos

Kai būsime viską pasirengę ir teisingai suskaičiavę, išsiųsime pranešimus ir ten jau bus įvardyti terminai, per kiek laiko turi sumokėti ir tik tada jei nebus įvykdyta ta prievolė, tada skola bus išieškoma įprastine tvarka“, – aiškino direktore.

REKLAMA

Jos teigimu, gyventojai bus informuojami įprastais būdais. Jų asmeninėje „Sodros“ paskyroje bus publikuota žinutė apie skolą. Jeigu gyventojas yra nurodęs savo el. pašto adresą žinia apie pranešimą bus išsiųsta ir elektroniniu laišku.

Jeigu skolininkai pradels terminus, kurie bus nurodyti pranešime, tada „Sodra“ siųs raginimą sumokėti skolą gražiuoju. Galiausia bus imtasi priverstinio poveikio priemonių, tarp kurių – ir lėšų nurašymas iš banko sąskaitų.

Julita Varanauskienė (Fotodiena/Arnas Strumila)

Paklausta, kodėl pinigai nurašomi ar tokia pati skolos suma įšaldoma skirtingose blokuojamose sąskaitose, o ne vienoje, J. Varanauskienė kalbėjo:

„Tai nėra blokavimas, tai yra išieškojimas iš sąskaitų. Jeigu sąskaitoje yra pinigų tiek, kiek reikia išmokėti, jie tiesiog nurašomi. Jei asmens sąskaitoje ar sąskaitose nėra tiek pinigų, tada įjungiamas toks laukimo režimas ir laukiama kol įkris. Ir laukiama, į kokią sąskaitą pinigų įkris.

Dėl pačios sistemos ribotumo atsitinka taip, kad nesuspėja sistema suprasti, kad jau nuo vienos sąskaitos nurašyta. Tikrai yra kur tobulėti ir pasistengti.“

Piniginių lėšų apribojimų informacinė sistemą administruoja Registrų centras. „Sodros“ direktorė negalėjo pasakyti, kad sistema bus patobulinta tiek, kad pinigai nebūtų įšaldomi keliose sąskaitose.

Beje, praėjusią savaitę daugybei gyventojų „Sodra“ išsiuntė laiškus, kuriuose buvo nurodyta, kad jie yra nesumokėję įmokų. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad laiškus gavo ir absoliučiai nieko neskolingi ar įmokas į priekį sumokėję gyventojai. Tad kaip žinoti, kad šįkart pranešimas apie skolą yra teisingas ir tikslus?


Rašyti komentarą...
A
2019-05-09 10:50:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel nutylima apie pinigų grąžinimą kurie budami neskolingi susimokėjo. Kaip žada juos gražintį ar iš vis gražintį.
Atsakyti
-1

D
Dalius
2019-05-09 11:00:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas skaiciuoja atlyginimus,kad zmones lieka skolingi? Gal darzelinukai? Atimti reiketu is tu,kurie skaiciuot nemoka. O gal cia musu vagiu valdzia sumaste,kaip is zmoniu atimti ta ismalda,kuria jie dar gauna?
Atsakyti
-2

K
Karolis
2019-05-09 10:28:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nemokėjau ir ne mokėsiu, ką jie gero duoda. Vagys. Pasol.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų