Šildymo sąskaitų belaukiant: vieno miesto gyventojams ypač nepasisekė

Blogos žinios centralizuotai šildomų butų gyventojams. Pirmosios šį sezoną šildymo sąskaitos jiems gali būti ir keliolika eurų didesnės nei prieš metus. Sunerimti ypač turėtų šiauliečiai. Iš penkių didžiausių Lietuvos miestų, būtent Šiauliuose šiluma brangs labiausia.

Šildymas (nuotr. BFL / A. Ufartas)

Brangs nevienodai 

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius Tv3.lt priminė, kad spalį šiluma vartotojams buvo tiekiama ne visa mėnesį, o ir vidutinė lauko oro temperatūra nebuvusi itin aukšta, todėl patys pirmieji mokėjimai už šildymą neturėtų išgąsdinti. Vis dėlto, remiantis asociacijos prognozėmis, 2018-2019 m. sezoną vidutiniai mokėjimai už šildymą bus apie 5-10 proc. didesni nei praėjusiais metais.

„Šiemet šilumos energija daugiausiai brangsta dėl didėjančių kuro kainų. Tai lėmė pabrangęs biokuras ir gamtinės dujos“, – aiškino V. Lukoševičius.

Asociacijos prezidentas pabrėžė, kad šilumos kaina už vieną šilumos kilovatvalandę (kWh) brangs visų penkių didžiausių Lietuvos miestų gyventojams, tiesa, ne visur brangimas bus lygus. Pavyzdžiui, „Kauno energija“ šilumos kilovatvalandė pabrangs 2 proc. ir vartotojams bus tiekiama už 4,74 cento – 0,11 cento brangiau nei prieš metus, kuomet ji kainavo 4,63 ct. 

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, „Vilniaus šilumos tinklai“ savo vartotojams už šilumos kilovatvalandę spalį pateiks 5,41 cento sąskaitą, kai dar lygiai prieš metus suma buvo 7 proc. mažesnė ir siekė 5,07 cento.

Šiluma iš centralizuoto šildymo tiekėjo ją gaunantiems panevėžiečiams brangs kiek mažiau, 1 proc.: nuo 5,6 cento už kWh 2017 m. spalį iki 5,67 cento už kWh 2018 m. spalį.

Beveik 7 proc. šiluma brangs ir „Klaipėdos energijos“ klientams. Uostamiesčio gyventojai už spalį suteiktos šilumos kilovatvalandę mokės 4,82 cento, nors 2017 m. spalį mokėjo 4,51 cento.

REKLAMA

Rekordininku pagal kainų augimą tarp centralizuotai šildymą teikiančių įmonių penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose tapo „Šiaulių energija“. Jos vartotojų už vieną šilumos kilovatvalandę spalio mėnesio sąskaitose bus prašoma susimokėti 0,62 eurocentais daugiau nei prieš metus – 4,58 ct. Tai 16 proc. daugiau nei praėjusiais metais.

Sąskaitos skirsis ir keturis kartus

V. Lukoševičius priminė, kad šildymo sąskaitos net tų pačių miestų daugiabučių gyventojams už spalio mėnesį gali smarkiai kirtis. Taip yra dėl to, kad daugiabučiai pradėti šildyti pagal savivaldybių suderintų grafikų eiliškumą.

„Dėl to tame pačiame mieste esantiems atskiriems pastatams šildymo sezono pradžia galėjo skirtis iki 5 dienų“, – sakė V. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas.


Rašyti komentarą...
M
Mamytė
2018-11-06 09:04:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės tikrai reiks eit i svartyna ir lūšna pasistatyt....
Atsakyti
-3

N
Nini
2018-11-06 09:19:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk minimumas nuo sausio 1d didės tai iš anksto sukels viska ir sakys kad niekas nebrango tik žmonės ieko nesuvokia ir daromi kvailais
Atsakyti
0

V
Virginija
2018-11-06 09:14:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Darbu nera, bedarbiu pilnas Siauliu miestas. Mokesciai kyla ne dienomis, o valandomis. Tikras vietinis genocidas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų