Lietuvos turtingiausiųjų kovos: „Maximos“ pradininkai dalinasi į stovyklas

Vienos didžiausių Lietuvoje verslo grupių „VP grupė“ smulkusis akcininkas Mindaugas Marcinkevičius kovai su didžiausiu grupės akcininku Nerijumi Numavičiumi pasitelkė iš jos jau pasitraukusius savo brolius Žilviną ir Gintarą, taip pat Darių Nedzinską ir Julių Numavičių.

N. Numavičius, M. Marcinkevičius, G. Marcinkevičius, J. Numavičius (tv3.lt fotomontažas)
22

Tai Vilniaus miesto apylinkės teisme, kur nagrinėjama vadinamoji reputacijos byla dėl M. Marcinkevičiaus teiginių apie „VP grupės“ įmones ir jos akcininkus, pareiškė „VP grupei“ ir N. Numavičiui atstovaujanti teisininkė Liudvika Meškauskaitė.

Anot jos, M. Marcinkevičiaus ir buvusių „VP grupės“ akcininkų 2017-ųjų pavasarį pasirašytame susitarime siekiama kartu reikalauti didesnės kainos už šiuo metu turimas ir parduotas grupės įmonių akcijas – tai yra gauti vadinamąjį ramybės mokestį.

(22 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Vilniaus prekybos grupės“ dešimtukas

Susitarime taip pat numatyta šiai kovai visiems kartu suformuoti 5 mln. eurų fondą, be to, skirti 156 tūkst. metinį atlygį M. Marcinkevičiaus sūnaus Deno įmonei „DM Management Consulting“ – ji padėtų šiame procese. Be šių pinigų, jam numatyta skirti ir 1 proc. pajamų, kurias susitarimo dalyviai gaus už parduotas akcijas.

REKLAMA

Su D. Marcinkevičiumi BNS kol kas nepavyko susisiekti.

„Remdamiesi šituo susitarimu, mes norime įrodyti, kad pirmiausiai iš tikro mūsų klientas (N. Numavičius – BNS) buvo reketuojamas, iš jo buvo reikalaujama taip vadinamojo ramybės mokesčio, dėl to buvo visi šitie šmeižikiški teiginiai paskleisti apie įmones ir kitus akcininkus, ir taip pat mes įrodinėsime, kad tas liudytojas (D. Marcinkevičius – BNS), kuris čia braižo schemas, yra tiesiogiai suinteresuotas asmuo, nes pagal susitarimą jis gauna atlygį“, – teismo posėdyje sakė L. Meškauskaitė.

Teisėjo Dariušo Lučinskio paklausta, iš kur ji turi susitarimo kopiją, L. Meškauskaitė atsakė, kad jis gautas paštu, o dėl šaltinio sakė nespėliosianti.

N. Numavičiaus atstovas Vaidotas Cucėnas sako, jog „penketuko“ susitarimas aiškiai iliustruoja, kad M. Marcinkevičiaus nuolatiniai skundai teisėsaugos institucijoms bei Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), inicijuojamos civilinės bylos bei viešai metami kaltinimai turi vienintelį tikslą – bet kokiomis priemonėms daryti N. Numavičiui spaudimą, siekiant gauti kuo didesnę kainą už savo akcijų paketą.

„Mums susitarimo esmė atrodo daugiau nei aiški: M. Marcinkevičius, į šią veiklą įtraukdamas pasitraukusius akcininkus, toliau siekia „ramybės mokesčio“ – priversti nupirkti iš jo akcijas už kuo didesnę kainą. Susitarime nurodoma, kad kainos skirtumą pagal turėtų akcijų skaičių VP grupėje proporcingai pasidalintų visi susitarimo dalyviai“, - pranešime spaudai sakė V. Cucėnas.

Susitarime numatyta, kad kiekvienas buvusio vadinamojo VP dešimtuko, kuriam taip pat priklausė Renatas Vaitkevičius, Ignas Staškevičius, Mindaugas Bagdonavičius ir Vladas Numavičius, turėtų gauti proporcingą jų akcijų daliai „VP grupės“ turto dalį pinigais. Nurodoma, kad 2015 metų pabaigoje „VP grupės“ turto vertė siekė apie 3,4 mlrd. eurų.

Teismo posėdyje negalėjo dalyvauti M. Marcinkevičiaus advokatas Kęstutis Švirinas, todėl bylą nagrinėjanti teisėjų kolegija penktadienį posėdį atidėjo.

Vienintelis iš šio penketuko „VP grupės“ įmonių akcijų nepardavęs M. Marcinkevičius 2015-ųjų vasarą pareiškė, kad jam pasitraukus iš „Akropolius“ valdančios įmonės vadovo pareigų, prasidėjo pokyčiai – pradėjo kurtis dešimtys holdingų, skirtų atriboti veikiančias bendroves nuo grupės akcininkų. M. Marcinkevičius tikino, kad „Vilniaus prekybos“ grupėje buvo taikoma „ypač agresyvi“ mokesčių planavimo sistema.

Neoficialiai teigiama, kad M. Marcinkevičius už akcijas norėtų gauti apie 320 mln. eurų - kur kas daugiau nei kiti pastaruoju metu akcijas pardavę grupės akcininkai. Pavyzdžiui, Ž. Marcinkevičiui už apie 15 proc. akcijų paketus pernai buvo sumokėta maždaug 161 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų