Planuojate įsigyti automobilį? Štai ką privalote žinoti

 Vis artėjantys žiemos šalčiai ne vieną Lietuvos gyventoją paskatina įvertinti savosios transporto priemonės būklę ir paruošti ją šaltajam sezonui, o nepavykus to padaryti – žvalgytis naujo automobilio. Transporto skelbimų portalo Autoplius.lt duomenimis, trečiasis 2017-ųjų ketvirtis parodė, kad Lietuvos automobilių rinka šiais metais rekordiškai aktyvi, o maždaug kas septintas Lietuvos gyventojas per šiuos metus bus įsigijęs automobilį. Visgi, nors naujų automobilių pirkimas šalyje populiarėja, daugelis vis dar renkasi naudotas transporto priemones.

Automobiliai (nuotr. Fotodiena.lt)

Liaudyje naudoto automobilio pirkimas dažnai lyginamas su loterija. Rasti techniškai tvarkingą, nedaužtą ir finansines galimybes atitinkančią transporto priemonę nėra paprasta. Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis automobilį ir kaip išvengti dažnai pasitaikančių klaidų?

REKLAMA

Perka katę maiše

Automobilio kaina, pagaminimo metai, techninė būklė, rida – renkantis automobilį žmonės dažniausiai vertina šias transporto priemonės charakteristikas. Marius Kuckailis, „AutoAgentas“ įkūrėjas, pastebi, kad to neužtenka norint sėkmingai išsirinkti transporto priemonę.

„Iš kur automobilis pirktas ar atvežtas, kas jį parduoda, kiek Lietuvoje važinėtas, kokios dalys buvo keistos ir t.t. – viskas yra svarbu tam, kad sudėliotum dėlionę ir pamatytum kuo aiškesnį paveikslą to automobilio, kuriuo domimasi“, – aiškina pašnekovas.

Specialisto teigimu, itin svarbu atsižvelgti ir į transporto priemonės saugumą, kurį ne visada atskleidžia savaime suprantami veiksniai.

„Žmonės perka naudotus automobilius atsižvelgdami į oro pagalvių skaičių, tačiau net nepasitikrina ar jos fiziškai egzistuoja ir ar suveiks, kai to reikės. Liaudiškai sakant perka katę maiše tik be katės“, – pabrėžia M. Kuckailis.

Apsisaugokite nuo klaidų

Bandymas tapti automobilių pirkimo ekspertu neturint reikiamų žinių dažnai tampa didelių investicijų į nusipirkto automobilio remontą arba greito jo pardavimo už žymiai mažesnę kainą priežastimi.

Išskiriamos kelios taisyklės, kurios gali padėti išvengti problemų nusipirkus naują automobilį ir palengvinti patį pirkimo procesą.

1. Prieš perkant automobilį privaloma patikrini servise. Tai leis jums sužinoti apie automobilio techninius trūkumus iš specialistų lūpų, ko galimai nepavyktų pamatyti patiems. Taip išvengsite nusivylimo pradėję naudoti nusipirktą transporto priemonę bei remonto išlaidų. Specialistų apžiūros metu rasti trūkumai gali tapti ir derybų dėl transporto priemonės kainos objektu.

REKLAMA

2. Naudinga patikrinti automobilio istoriją. Pasitaiko atvejų, kai ir geriausi specialistai negali pasakyti, kaip automobilis, kurį svarstote įsigyti, buvo naudojamas praeityje.

„Galbūt paaiškės, kad automobilis, kurį ketinate pirkti, kitoje šalyje buvo naudojamas kaip taksi“, – pabrėžia įmonės „autoDNA“, teikiančios automobilių istorijų ataskaitas, atstovas Darius Urbonas.

3. Apgalvokite, iš kur perkate automobilį.

M. Kuckailis pataria vengti masinių automobilių pardavinėjimo vietų, tokių kaip turgus ar kitokios pardavimo aikštelės.

„Geriausia ir saugiausia pirkti iš paprastų žmonių, kurie tą automobilį naudojo bent jau kelis metus ir kuriems jis jau tikrai nebereikalingas, o ne atgabentas pardavimui“, – pataria pašnekovas.

Kiek kainuoja naudotas automobilis?

Kaina – dar vienas svarbus veiksnys galvojant pirkti naują transporto priemonę. Autoplius.lt duomenimis trečiąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje užfiksuota vidutinė naudoto automobilio kaina siekė 3,3 tūkst. eurų, o didėti jai neleido tokie faktoriai, kaip Lietuvos vairuotojų konservatyvumas ar prisirišimas prie tam tikro tipo automobilių bei didėjančios transporto priemonių draudimo kainos.

Tarpusavio skolinimo platformos „Savy“ duomenimis, šiais metais žmonės transporto priemonės įsigijimui skolinosi mažiau nei siekia vidutinė automobilio kaina šalyje – maždaug 2,3 tūkst. eurų. Tai gali reikšti du dalykus: besiskolinantys visgi yra linkę ieškoti pigesnių automobilių arba įsigyti brangesnius taupant ir pasiskolinant trūkstamą sumą.

„Natūralu, kad transporto priemonės pasirinkimą labiausiai apriboja finansai. Brangstantis draudimas verčia atsisakyti brangesnių automobilių, o tai užkerta kelią daugiau kainuojančių mašinų pirkimui. Išlaidas kruopščiai skaičiuojantys vairuotojai rinksis pigesnius ir senesnius automobilius“, – teigia ekspertas Matas Buzelis.

REKLAMA

Pastebima, kad lyginant su praėjusiais 2016 m. išaugo žmonių, norinčių pasiskolinti transporto priemonės įsigijimui, skaičius, o taip pat jie linkę skolintis didesnes sumas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų