Sanatorijos siūlo gelbėjimo planą: paslaugas suteiktų apie 140 tūkst. gyventojų

Nacionalinė sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija siūlo valstybei gelbėti sektorių formuojant 100 mln. eurų užsakymą jų paslaugoms. Šios galėtų būti suteiktos apie 140 tūkst. gyventojų, kurie persirgo koronavirusu ar tiesiog jaučia sveikatos sutrikimų. 

Sanatorija (nuotr. Raimundo Maslausko)

Pasak asociacijos, taip būtų padėta įmonėms, o kartu pagerinta visuomenės sveikata, rašo portalas delfi.lt.

Sanatorijos ir reabilitacijos centrai stovi beveik tušti, turime darbuotojų, kuriems gresia tapti bedarbiais, tai valstybės interesas galėtų būti padėti šiam sektoriui“, – sako asociacijos prezidentas Artūras Salda. 

Jis teigia, kad įprastai artėjantis šventinis laikotarpis sanatorijoms būdavęs vienas užimčiausių, tačiau šiuo metu vaizdas visai kitoks. A. Saldos nuomone, jeigu valdžiai pavyktų priimti siūlymą, tai sanatorijoms padėtų išgyventi ir išvengti gresiančių atleidimų.

„Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas teigia sutinkantis, kad sektoriui reikia pagalbos, tačiau, jo manymu, parama turi būti kitokia. 

„Labiau būčiau linkęs tą paramą, visų pirma, skirti darbuotojams, didinti prastovų kompensavimą tam, kad darbuotojai neišsibarstytų, neišsivaikščiotų, ir, kitas dalykas, didinti tiesioginę paramą šio sektoriaus įmonėms“, – komentavo ekonomistas. 

Asociacijos siūlyme pažymima, kad projektas valstybei kasmet kainuotų po 50 mln. eurų ir būtų vykdomas 2021 ir 2022 metais. Paslaugos valstybės sąskaita galėtų būti teikiamos tiek koronavirusu sirgusiems žmonėms, tiek jau pasveikusiems, tarkime, turintiems tam tikrų problemų su sveikata ar psichika.

Pasak A. Saldos, dėl to, kam labiausiai reikalinga pagalba, galėtų spręsti šeimos gydytojai. Tad paslaugos galėtų būti teikiamos ne tik nukentėjusiesiems nuo koronaviruso. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų