„Rail Baltica“ statybų pradžia – darbai pajudės Latvijoje

Baltijos šalių europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ Latvijos sostinės pagrindinio terminalo, įskaitant geležinkelio stoties ir jos prieigos infrastruktūros, statyba bus pradėta lapkričio 23-ąją, pranešė įmonė „Eiropas Dzelzcela Linijas“.

Rail Baltica (nuotr. Fotodiena.lt)

Iškilminga statybos pradžios ceremonija numatyta pirmadienį 10 valandą.

Skelbiama, jog projekto įgyvendinimas vyks etapais, darbų metu toliau veiks tiek geležinkelio, tiek ir autobusų stotis. Statybos bendrovių grupė „BeReRIX“, bendradarbiaudama su miesto tarnybomis, užtikrins eismo ir pėsčiųjų judėjimą statybvietėje.

Rygos centrinio traukinių terminalo ir Rygos tarptautinio oro uosto terminalų projektavimas ir statyba yra patikėti valstybės įmonei „Europos Dzelzcelu Linijas“, tačiau ateityje už tai bus atsakinga bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail“. Nežiūrint to, visos pasirašytos sutartys ir visi pradėti pirkimai bus įgyvendinti.

„Rail Baltica“ integruos Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Vykdant projektą, nuo Talino iki Lietuvos ir Lenkijos pasienio bus nutiesta europinio standarto (1435 mm) elektrinė 870 kilometrų ilgio geležinkelio vėžė keleiviniams ir krovininiams traukiniams.

Apskaičiuotos pradinės projekto išlaidos yra 5,8 mlrd. eurų, kurių dalis finansuojama iš ES lėšų. Tikėtasi, kad projektas bus baigtas ir atidarytas eismui 2026 metais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų