Akcininkams nepavyko prisiteisti 177 tūkst. eurų iš Ūkio banko ir dar vienos įmonės

Žlugusio Ūkio banko smulkiesiems akcininkams nepavyko prisiteisti 177 tūkst. eurų žalos ir banko ir jį auditavusios bendrovės „Deloitte Lietuva“. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį nusprendė, kad šiuo atveju akcininkai neįrodė Ūkio banko ir „Deloitte Lietuva“ civilinės atsakomybės taikymo sąlygų.

Ūkio bankas (nuotr. SCANPIX)

30 akcininkų grupė prašymą priteisti žalą grindė tuo, kad viešai skelbtos Ūkio banko 2011 metų finansinės ataskaitos, kurių auditą atlikto „Deloitte Lietuva“, buvo klaidingos ir netikslios ir tai lėmė nuostolingus investicinius sprendimus – pirkti Ūkio banko akcijų arba neparduoti jau turimų akcijų.

LAT teigimu, investavimas į finansines priemones yra neišvengiamai susijęs su tam tikra konkrečia finansine rizika, kurią prisiima investuotojas, todėl civilinę atsakomybę reglamentuojančios nuostatos negali būti aiškinamos ir taikomos tokiu būdu, kad ši rizika būtų be pagrindo perkeliama emitentui.

Tuo metu audito įmonės civilinė atsakomybė investuotojams galėtų kilti tik tuo atveju, jei būtų nustatyta, kad audito išvada dėl audituojamos įmonės metinės finansinės atskaitomybės buvo neteisinga ir tai padarė įtaką investuotojams priimant nuostolingus investicinius sprendimus, pažymėjo Aukščiausiasis Teismas.

„Teisėjų kolegija konstatavo, kad ieškovai neįrodė, jog Ūkio banko ataskaita už 2011 finansinius metus, joje paskelbta informacija, buvo neteisinga, tai yra neįrodė banko neteisėtų veiksmų kaip civilinės atsakomybės sąlygos. (...) Audito išvados dėl 2011 finansinių metų informacijos neteisingumas byloje taip pat nėra įrodytas“, – teigiama LAT pranešime.

REKLAMA

Aukščiausiasis Teismas paliko nepakeistus Kauno apygardos teismo sprendimą ir Lietuvos apeliacinio teismo nutartį, kuriuose konstatuota, kad smulkieji akcininkai neįrodė, jog priimdami savo individualius investicinius sprendimus pirkti banko akcijas arba jų neparduoti, būtų susipažinę su Ūkio banko 2011 finansinių metų finansinėmis ataskaitomis ir audito išvada, vertinę jos duomenis ir būtent šių dokumentų pagrindu priėmę minėtus investicinius sprendimus.

Ši LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Lietuvos banko sprendimu Ūkio banko veikla buvo sustabdyta 2013 metų vasario 12 dieną. Kauno apygardos teismas bankroto bylą bankui iškėlė gegužės 2 dieną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų