Mokslo ir prevencijos projektams sveikatos srityje – per 2 mln. eurų

Projektams, kuriais Lietuvoje bus vykdomi svarbūs moksliniai tyrimai sveikatos srityje bei įgyvendinamos su ligų ir sveikatos sutrikimų prevencija susijusios veiklos, numatyta skirti daugiau nei 2 mln. eurų. 43 projektus viešo konkurso metu su nepriklausomų ekspertų pagalba atrinko Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas (VVSSF, Fondas). 

Gražina Belian

Fondas kasmet remia sveikatos srityje įgyvendinamus mokslinius, prevencinius ir šviečiamuosius projektus. Jie finansuojami iš lėšų, surenkamų iš akcizo gaunamo už parduotus alkoholinius gėrimus. Per šiemet įvykusį konkursą finansavimą nuspręsta skirti 6-iems mokslinių tyrimų ir 37-iems prevencijos projektams. 

REKLAMA

„Projektai sieks pozityvaus pokyčio dviejose prioritetinėse srityse – sveikos gyvensenos ir psichinės sveikatos. Pasaulį užklupusios pandemijos kontekste abi šios temos tapo dar svarbesnės. Apskritai galima pastebėti, kad dalis projektų puikiai atspindi COVID-19 krizės paaštrintas problemas. Pavyzdžiui, vienas iš tyrimų analizuos ilgalaikį ekranų poveikį vaikų psichinei ir fizinei sveikatai, kitas ieškos sprendimų fiziniam aktyvumui skatinti darbovietėse – ir tai vos keletas pavyzdžių“, – pasakoja Gražina Belian, Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo Tarybos pirmininkė. 

VVSSF finansuojamus mokslinius projektus įgyvendins Vilniaus universiteto, Lietuvos sporto universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos tyrimų instituto bei Klaipėdos universiteto mokslininkai. Tarp prevencijos projektų įgyvendintojų – įvairios daugiausia su sveikatos ir socialinėmis problemomis dirbančios nevyriausybinės organizacijos, viešosios įstaigos, švietimo ir reabilitacijos centrai ir pan. 

Šių metų rugsėjo mėnesį VVSSF taip pat skyrė finansavimą su sveikata susijusiems švietimo ir informaciniams projektams, kuriais siekiama prisidėti prie visuomenės sveikatos raštingumo didinimo, sveikos gyvensenos įpročių skatinimo. Dėl kilusios pandemijos šiais metais taip pat papildomai nuspręsta finansuoti 10 projektų visuomenės informavimui apie COVID-19 viruso prevenciją ir pagalbą kovojant su epidemijos pasekmėmis. Iš viso šių metų konkurse sulaukta daugiau nei 200 paraiškų. 

REKLAMA

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas įsteigtas 2015 m., siekiant kaupti lėšas ir naudoti jas visuomenės sveikatos išsaugojimo bei stiprinimo veikloms, švietimui sveikatos klausimais. Jį administruoja LR sveikatos apsaugos ministerija. 

Daugiau informacijos apie VVSSF finansuojamus projektus 2020 m. rasite čia.


Rašyti komentarą...
t
tiotechnea
2020-10-22 11:21:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pаžinčių svetаinė suаugušiems, norintiеms susirаsti partnеrį, norintiems pаšimylеti
Atsakyti
0

n
neydasti
2020-10-22 14:10:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pąžinčių svetainė suaugušiеms, nоrintiеms sųsiraasti paartnеrį, nоrintiems pašimylęti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų