Priešnuodžiai automobilių rūdims: netinkamai pasirinktos priemonės gali padaryti „meškos paslaugą“

Automobiliai gaminami iš metalo, kuris, deja, turi savybę koroduoti, arba paprasčiau tariant, rūdyti. Rūdys daro neigiamą įtaką automobilio išliekamajai vertei, išvaizdai ir saugumui. Tačiau yra būdas, kaip rūdžių išvengti arba bent jau jas pristabdyti.

Rūdys dažnam automobilio savininkui yra didžiausias galvos skausmas, nes jų pašalinimas gali būti ne tik sudėtingas, bet ir brangus malonumas. Tačiau viso to galima išvengti, jei į rūdis nebus numojama ranka ir automobilis įgaus papildomą antikorozinę apsaugą. Būtina atkreipti dėmesį, kad ne ką mažiau svarbu ne tik automobilį padengti antikorozine danga, bet ir pasirinkti tinkamiausią produktą bei technologiją.

„Pasitaiko tokių atvejų, kada antikorozinio padengimo paslauga nepateisina klientų lūkesčių, būtent dėl to, kad naudotos medžiagos nebuvo orientuotos į didelę rūdžių struktūrą ar nebuvo pajėgios kovoti su tomis rūdimis“, – teigia automobilių antikorozinio padengimo paslaugas teikiančios įmonės „Krown“ atstovas Julius Paukštys.

Kad klaidų renkantis antikorozinę dangą kartais išvengti tikrai nepavyksta, pripažįsta ir ilgametis „Krown“ klientas Artūras, kuris yra išbandęs ir kitus automobilių apsaugos nuo korozijos būdus.

Patarė, kaip galima išvengti automobilių rūdžių: daromos šios pagrindinės klaidos

Nutaręs išbandyti skystą antikorozinio padengimo technologiją, iš pradžių ja padengė tik automobilio dugną, tačiau pastebėjęs, kad to nepakanka, jis nusprendė nuo korozijos apsaugoti visą automobilį.

„Po kiek laiko atvažiavus ir padengus visą automobilį, rūdys, rūdijimo procesas sumažėjo ir po pusės metų dar kartą padengus automobilį rūdijimas, automobilio rūdijimo procesas, jisai visiškai sustojo. Tos rūdys, kurios buvo, jos, aišku, niekur nedingo, jos liko, bet pasikeitė jų struktūra, jos net sutvirtėjo ir ten, kur grėsė kiauryminiai prarūdijimai, tokia grėsmė išnyko“, – pasakoja su automobilio korozija susidūręs laidos „Autopilotas“ pašnekovas.

REKLAMA

Palyginus su kieto būvio antikorozine danga, skystos technologijos privalumas tas, kad ją pažeidus, pakartotinai nieko daryti nereikės, nes pažeista vieta savaime užsitrauks riebaliniu sluoksniu. Kitas privalumas – šia danga galima kokybiškai padengti vidines automobilio ertmes, apie kuriose vykstančius korozijos procesus dažnas vairuotojas galbūt net nepagalvoja, nes šios vietos nėra matomos plika akimi.

Nereikėtų pamiršti, kad būtent rūdys daro įtaką ne tik estetikai ir ilgaamžiškimui, bet ir automobilio saugumui. Korozijos pažeisti svarbiausi kėbulo struktūriniai elementai yra kur kas silpnesni, nei tą dieną, kai automobilis išriedėjo pro gamyklos vartus. Būtent į tai turėtų atkreipti dėmesį naudotų automobilių pirkėjai.

Daugiau apie automobilių koroziją žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite šeštadieniais 09:55 val. per TV6.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų