Užimtumo tarnyba paslėpė informaciją apie grupės darbuotojų atleidimus

Pagal Darbo kodeksą vienu metu atleidžiant daugiau darbuotojų apie tai privalu pranešti Užimtumo tarnybai. Ilgą laiką ji tokią informaciją skelbė savo interneto puslapyje, tačiau neseniai ją paslėpė.

(Fotodiena/Kristupas Kolodzeiskis)

Dar liepos pradžioje portalas tv3.lt klausė Užimtumo tarnybos kodėl jos puslapyje neatnaujinami duomenys apie grupės darbuotojų atleidimą.

Atsakydama į klausimą, tuo metu tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskaitė informavo: „Viskas laikinai, vėl bus atnaujinta ir viešinama.“

Liepos pabaigoje priminus, kad informacija vis dar nepasiekiama, atstovė apgailestavo taip:

„Atnaujinsime, bet negaliu pasakyti, kada tiksliai. Užsivertę ir dar atostogos.“

Penktadienį Užimtumo tarnybos komunikacijos specialistė Rūta Kajėnė portalui 15min.lt tvirtino, kad toks sprendimas priimtas ir dėl greitai besikeičiančios situacijos, ir dėl nenoro sukelti bereikalingą įtampą:

„Situacija darbo rinkoje pastaruoju metu itin greitai keičiasi, o gaunami duomenys ne visuomet pasitvirtina. Šiuo metu jie nėra platinami siekiant išvengti nesusipratimų ir bereikalingos įtampos.“

Pastarąjį kartą Užimtumo tarnyba informavo liepos 20-28 d. gavusi trijų įmonių pranešimus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus.

UAB „Sergel“ pranešė atleidžianti 13, VšĮ „Ori senatvė“ 46, o UAB „DIAB“ 58 darbuotojus.

Užimtumo tarnyba neatsakė į klausimą, kodėl anksčiau neinformavo apie tikrąsias informacijos neskelbimo priežastis.

REKLAMA

Taip pat neatskleidė, kas konkrečiai iš tarnybos vadovų ar darbuotojų nusprendė šios informacijos neskelbti.

Papildomai tarnyba atsiuntė tokį komentarą:

Užimtumo tarnyba savo iniciatyva interneto svetainėje www.uzt.lt  pastaraisiais metais skelbė informaciją apie gautus pranešimus dėl numatomų grupės darbuotojų atleidimų. Karantino ir ekstremalios situacijos laikotarpiu Tarnybai tenka didelis krūvis administruojant valstybės teikiamą finansinę paramą. Tai – darbo paieškos išmoka darbo neturintiems asmenims, išmokos savarankiškai dirbantiems asmenims, darbdaviams, paskelbusiems prastovas darbuotojams, ir darbdaviams po prastovų ekstremalios situacijos ir (ar) karantino laikotarpiu. Todėl mažinant perteklinį krūvį darbuotojams laikinai buvo atsisakyta kasdien atnaujinti svetainėje  skiltį apie grupės darbuotojų atleidimus. 

Be to, situacija darbo rinkoje pastaruoju metu itin greitai keičiasi, o iš įmonių gaunami duomenys apie atleidimus dažnai nepasitvirtina. Todėl jie nėra platinami siekiant išvengti nesusipratimų ir bereikalingos įtampos. 

Šią informaciją vėl planuojama viešinti nuo rugsėjo. Taip pat bus pateikti duomenys ir apie atleidimus pavasario bei vasaros mėnesius.“


Rašyti komentarą...
b
bicas
2020-08-14 12:59:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip VMI melagiai ir kimba suderyne su karbauskynais.
Atsakyti
0

K
Klausimas
2020-08-14 15:20:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir kur čia sensacija? Neturite ką rašyti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų