VMI paaiškino, kodėl tūkstančiai gyventojų nesulaukia jiems priklausančių pinigų

Laikas deklaruoti praėjusių metų pajamas ir susigrąžinti permokėtus pinigus jau baigėsi. Tačiau Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) mokesčių permokų nesugrąžino tūkstančiams gyventojų. Jie piktinasi dėl negautų pinigų, o VMI teisinasi, kad jiems grąžinti turėjo per mažai laiko.

(Fotobankas)

Į portalą tv3.lt kreipėsi ne vienas skaitytojas, nuogąstaudamas, kad vis dar negavo gyventojų pajamų mokesčio permokų, kurių sumos buvo matomos pateiktose deklaracijose.

„Noriu sužinoti, kodėl mokesčių inspekcija iki šiol negražina mokesčių permokos, nors tai padaryti turėjo iki liepos 31d. 

Ir nė viena televizija apie tai neskalambija, nors kai gyventojai turi deklaruoti pajamas, jiems televizijos kanalai apie tai primena kasdien“, – piktinosi skaitytoja Asta, pridūrusi, kad pati deklaraciją užpildė balandžio 23 d. ir jokių pastabų dėl jos iš VMI nesulaukė.

Kita skaitytoja Živilė, taip pat piktinosi iki šiol negaunanti jai priklausančių pinigų.

„Kas keisčiausia, kad deklaravimo sistemoje visur rodo, kad deklaracija priimta, o ne atmesta. Tačiau paskutinę dieną kai turėjo grąžinti permoką, atėjo pranešimas, kad turiu pataisyti 2018 m. deklaracijos duomenis“, – stebėjosi pašnekovė.

VMI Mokestinių prievolių departamento vyresn. patarėja Inga Gedminienė informavo, kad šiuo metu, daugiau kaip 733 tūkst. gyventojų, kurie laiku ir teisingai užpildė pajamų deklaraciją, jau pervesta beveik 153 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų.

„Apie 50 tūkst. gyventojų dar turės deklaraciją patikslinti (17 mln. eurų). Apie tai, Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) naudotojai, praėjusią savaitę informuoti e. laiškais, o tuos, kurie sistema nesinaudoja, klasikiniai laiškai pasieks šią savaitę. Dar 13 tūkst. gyventojų, permokos sulauks šią savaitę.

REKLAMA

Pažymėtina, jog šiais metais gyventojams grąžintina permoka yra beveik 30 proc. didesnė, nei praėjusiais metais, tuo metu, pandemijai pakoregavus deklaravimo terminus, pratęsus deklaravimą – laiko deklaracijų tyrimui šiemet buvo gerokai mažiau nei įprastai“, – komentavo I. Gedminienė.

VMI duomenimis, šiuo metu gyventojams jau grąžinta daugiau kaip 98,3 proc. permokų, o likusi dalis deklaracijų – atvejai, kai tyrėjai turi įsitikinti pateiktų popierinių dokumentų teisingumu.

Taip pat VMI priminė, jog apie aptiktus netikslumus deklaracijose VMI gyventojus tiesiogiai informuoja e. paštu bei EDS, skiltyje „Pranešimai vartotojui", o kai to padaryti neįmanoma, tradiciniu paštu.


Rašyti komentarą...
L
Lorda
2020-08-03 22:27:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pati vmi nesugeba su zmonemis atsiskaityti laiku bet zmones kurie jiems skolingi tai vmi greit per anstolius pasiema ir visa televizija skamba apie skolininkus vmi
Atsakyti
-6

L
Lina
2020-08-03 21:15:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is vmi reikia delspinigiu prasyt
Atsakyti
-4

A
Alma
2020-08-03 20:34:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas nieko neinformuoja, kol pats nepasidomi. Liepia laukti, o kiek laiko, tai....????
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (40)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų