EK pradėjo pažeidimo procedūrą dėl Lietuvos taikomų kelionių paketų taisyklių

Lietuvos bei dar devynių Europos Sąjungos (ES) valstybių nacionalinės kelionių paketų taisyklės pažeidžia ES teisę, pareiškė Europos Komisija (EK). Ji ketvirtadienį nusprendė pradėti pažeidimo nagrinėjimo procedūrą ir išsiuntė valstybėms oficialų pranešimą.

Saugumo priemonės Vilniaus oro uoste (nuotr. organizatorių)

EK teigimu, dėl koronaviruso pandemijos teko atšaukti daug kelionių, tačiau net ir per krizę vartotojų teisės tebegalioja, o nacionalinės paramos priemonės jų neturi sumenkinti. 

Šiemet gegužę EK priėmė rekomendaciją dėl čekių, kad dabartinėmis aplinkybėmis padėtų ES šalims kurti patikimas ir lanksčias čekių sistemas, tačiau Lietuvoje ir dar devyniose šalyse vis dar taikomos nacionalinės taisyklės dėl kelionių paketų, pagal kurias kelionių organizatoriai už atšauktas keliones vietoj kompensacijos pinigais gali išduoti kelionės čekius arba atidėti kompensavimą ilgesniam nei 14 dienų laikotarpiui, kaip nustatyta ES direktyvoje.

Pagal ES teisę keleiviai turi teisę pasirinkti, ar atgauti pinigus ar gauti kompensacija kitu pavidalu, pavyzdžiui, čekiais.

EK teigimu, Lietuva, Čekija, Graikija, Italija, Kipras, Kroatija, Lenkija, Portugalija, Prancūzija ir Slovakija turi per du mėnesius atsakyti ir imtis priemonių trūkumams pašalinti, kitaip EK gali nuspręsti joms išsiųsti pagrįstą nuomonę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų