Didžiojoje Britanijoje išaugo nedarbo lygis

Didžiojoje Britanijoje nedarbo lygis šių metų pirmąjį ketvirtį išaugo dėl koronaviruso pandemijos, nors karantinas buvo įvestas praktiškai tik laikotarpio pabaigoje, parodė antradienį paskelbti oficialūs duomenys.

Finansų ministerija JK (nuotr. SCANPIX)

Bendras bedarbių skaičius per tris mėnesius iki kovo pabaigos padidėjo 50 tūkst. iki 1,3 mln., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu ankstesniais metais, sakoma Nacionalinės statistikos tarnybos pranešime (ONS).

ONS taip pat pažymėjo, kad paraiškų dėl nedarbo pašalpos, pateiktų pagal Visuotinę paramos sistemą, skaičius balandį padidėjo 69 proc., arba 856 tūkst., palyginti su kovo mėnesiu, iki 2,1 milijono.

Didžioji Britanija kovo 23 dieną įvedė karantiną, siekdama sustabdyti koronaviruso plitimą, ir pradėjo vadinamąją darbo vietų išsaugojimo schemą, pagal kurią vyriausybė padeda darbdaviams mokėti darbo užmokestį darbuotojams.

„Nors įvertinome tik pirmąsias apribojimų savaites, mūsų duomenys rodo, kad COVID-19 daro didelę įtaką darbo rinkai“, – pareiškė ONS vadovo pavaduotojas ekonomikos statistikai Jonathanas Athow'as.

„Kovo mėnesį užimtumas išliko gerame lygyje, nes laikinai atleisti darbuotojai vis dar buvo laikomi turinčiais darbą, tačiau kovo pabaigoje darbo valandų skaičius smarkiai sumažėjo, ypač tokiuose sektoriuose kaip apgyvendinimas ir statyba,“ – pažymėjo J. Athow'as.

ONS taip pat leido suprasti, kad balandžio mėnesį atlyginimą gavusių darbuotojų skaičius sumažėjo 1,6 proc., palyginti su kovo mėnesiu.

REKLAMA

„Balandį <...> buvo stebima užimtumo mažėjimo požymių, nes mokesčių duomenys parodė, kad pastebimai sumažėjo įmonių mokamų atlyginimų, kaip ir laisvų darbo vietų skaičius. Vėlgi, smarkiausiai nukentėjo apgyvendinimo paslaugų sektorius“, – pridūrė J. Athow'as.

Tuo tarpu paskutinį praėjusių metų ketvirtį nedarbo lygis siekė 3,9 proc., palyginti su 3,8 proc. metais anksčiau.

Finansų ministras Rishi Sunakas praėjusią savaitę pratęsė laikino darbuotojų atleidimo programą keturiais mėnesiais iki spalio pabaigos.

Vyriausybės schema remia 7,5 mln. darbo vietų, užtikrindama, kad darbuotojai gautų 80 proc. mėnesinio darbo užmokesčio, siekiančio iki 2500 svarų sterlingų (2800 eurų).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų