„Investuok Lietuvoje“ vadovas: koronaviruso krizė – gera proga kovoti dėl investicijų

Pasaulį sukausčiusi koronaviruso krizė yra gera galimybė Lietuvai ir visam Rytų Europos regionui pritraukti naujų investicijų, sako užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovas.

Pinigai (nuotr. Fotodiena.lt)

Anot Manto Katino, COVID-19 krizės poveikis tiekimo grandinėms yra labai didelis ir įmonės ieško būdų, kaip jas perdėlioti.

„Tokiai šaliai kaip Lietuva, Baltijos šalims ar visam Centro ir Rytų Europos regionui tai yra gera proga atnaujinti savo konkurencingumą ir kovoti dėl persidėliojančių verslo grandinių“, – spaudos konferencijoje antradienį kalbėjo M. Katinas.

„Tai yra potencialas ne tik užsienio investicijas pritraukti, bet ir lietuviško kapitalo įmonėms kovojant dėl eksporto sutarčių“, – pabrėžė jis.

Anot jo, Lietuvai ir visam regionui pritraukti investicijų gali padėti tiekėjų Azijoje iššūkiai bei Europos gamintojų siekis diversifikuoti rizikas.

„Jeigu Azijoje tiekėjai turi iššūkių po COVID-19 krizės, arba Europos gamintojai sprendžia diversifikuoti rizikas ir pirkti dalį prekių iš Europos, būtent mūsų regionas turi galimybę kovoti dėl šių rinkos dalių ir išeiti iš krizės net sustiprinęs savo pozicijas“, – pabrėžė M. Katinas.

Jis taip pat pabrėžė skaitmenizavimo ir gyvybės mokslų svarbą.

„Skaitmenizacija akseleruoja dar didesniais greičiais. Kaip pavyzdį galima paminėti „Zoom“, kurios kaip kompanijos vertė yra didesnė nei 5-7 didžiausių pasaulyje avialinijų. Tai yra tik viena indikacijų, kuri parodo, kad skaitmeniniai sprendimai įgauna dar didesnį poveikį“, – sakė „Investuok Lietuvoje“ vadovas.

„Po COVID-19 krizės visas pasaulis supranta, kad žmogaus gyvybė, sveikata, gyvybės mokslai, technologijos, yra sritis, kuri turi didžiulį potencialą augti. Pats laikas ieškoti būdų, kaip sustiprinti šį sektorių, kad Lietuva per dešimtmetį sugebėtų išauginti naują pramonės šaką“, – sakė jis.

Vyriausybė antradienį pristatė planą, pagal kurį per pusantrų metų į ekonomiką planuojama investuoti 6,3 mlrd. eurų – 1,8 mlrd. eurų daugiau nei buvo numatyta anksčiau.

REKLAMA

Plane išskirti penki prioritetai – žmogiškasis kapitalas, skaitmeninė ekonomika ir verslas, inovacijos ir moksliniai tyrimai, ekonominė infrastruktūra bei klimato kaita ir energetika. Už investicijų įgyvendinimą bus atsakingos atskiros ministerijos.

Finansų ministerijos skaičiavimais, vienas pagal planą investuotas euras ilgalaikėje perspektyvoje atneš 1,88 eurų grąžą ir generuos 11,8 mlrd. eurų vertės BVP nominalia išraiška. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų