Vyriausybė pritarė ekonomikos gelbėjimo planui – numato skirti milijardus eurų

Pirmadienį ministrų kabinetas pasitarimo metu pritarė priemonių planui, kuriuo siekiama sušvelninti dėl koronaviruso kilusios krizės pasekmes. Krizei valdyti numatoma išleisti 5 mlrd. eurų. Tarp siūlomų priemonių – ir papildomos išmokos dėl prastovų ar netekus darbo.

Finansų ministras Vilius Šapoka žadėjo, kad planas bus ryžtingas. Priemonių paketas sudaro 5 mlrd. eurų arba 10 proc. šalies bendrojo vidaus produktą.

Anot ministro, efektyviai sveikatos apsaugai užtikrinti bus skiriama 500 mln. eurų. Šios lėšos bus naudojamos apsaugos priemonėms,  COVID-19 ligos židiniuose dirbančių sveikatos priežiūros darbuotojų ir pareigūnų papildomos socialinės garantijos.

Taip pat 500 mln. eurų bus skirta darbo vietų išsaugojimui ir gyventojų pajamų užtikrinimui. Be kita ko planuojama, kad savarankiškai dirbantiems gyventojams, kurie mokėjo socialinio draudimo įmokas, iki 3 mėnesių mokėti 250 eurų per mėnesį, kai dėl karantino negali vykdyti savo veiklos.

Netekusiems darbo prailginti būsto paskolų įmokų (išskyrus palūkanas) mokėjimo atidėjimo laikotarpį nuo 3 iki 6 mėnesių, suteikiant valstybės garantiją.

Finansų ministras taip pat sakė, kad bus siūloma valstybės parama darbdavių prastovos ir dalinės prastovos atvejais. Numatoma išmoka darbuotojui būtų ne mažesnė nei minimali mėnesinė alga (MMA). Valstybės lėšų dalis 60 procentų, bet ne daugiau kaip MMA.

500 mln. eurų bus dedikuota verslui. Įmonėms bus skiriamos skubios mokestinės paskolos, atidedant arba išdėstant mokesčius sutartu grafiku, netaikant palūkanų.

REKLAMA

1 mlrd. eurų numatoma ekonomikos skatinimui. Ketinama spartinti biudžeto išlaidas ir investicinių programų vykdymą.

Be kita ko, įsteigtas specialus fondas, į kurį galima aukoti tiek gyventojams, tiek verslui. Fondo lėšos bus naudojamos padėti nukentėjusiems dėl koronaviruso.

V. Šapoka informavo, kad taip pat bus keičiami teisės aktai, dėl kurių valstybė galės papildomai pasiskolinti iki 5 mlrd. eurų. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis informavo, kad bus siūloma keisti įstatymus, kad laikiną nedarbingumą darbuotojams būtų galima gauti ir tuo metu, kai nebus galima užtikrinti nuotolinio darbo. 

Premjeras Saulius Skvernelis patikino, kad valstybės sektoriuje niekas nevarys darbuotojų nemokamų atostogų.

V. Šapoka sakė, kad jeigu verslo įmonės vers darbuotojus imti nemokamas atostogas, joms nebus teikiama valstybės numatyta finansinė pagalba.

Kad Vyriausybės pasiūlytos priemonės įsigaliotų, atitinkamų įstatymų projektus dar turės priimti Seimas ir pasirašyti prezidentas. Tai turi būti padaryta artimiausiu metu.

Nuo pirmadienio šalyje įsigaliojo karantinas. Lietuva uždarė sienas, neveikia didelė dalis parduotuvių, neteikiama daugelis paslaugų. Gyventojai raginami be reikalo nesilankyti viešose vietose.

Pirmadienio rytą iš viso buvo fiksuota 14 koronaviruso atvejų.


Rašyti komentarą...
M
Mastantis
2020-03-16 10:35:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos ukininkai gal atsigaus gal lietuviska maista is ukininku supirks brangiau . Gal givulininkyste atsigaus .O kad parduotuvese slamsta maziau bus tai ne problema nusipirksim is kaimu .
Atsakyti
-1

R
Rimui,
2020-03-16 11:02:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
vat , per tokius zombius, kaip tamsta ir turim tai , suvežate visokius brudus iš viso pasaulio, o kiek nuostolių valstybei ir žmonėms. Tai kas zombiai ?
Atsakyti
-2

n
nuomonė
2020-03-16 11:17:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
]Jų nereikia visai gelbėti ,verslas ne tik turi turėti sukaupęs rezervą pats ,bet ir gali sau padėti iš privačios prabangos ..Gal žmonės šelps maxsima,o jos savininkas gyvens UK pilyje ??Tegul patys save gelbėja ,juk ne ubagai .o tie ,kurie bankrutuos tai nieko čia blogo ,kapitalizmas neatskiriamas nuo bankrotų .reiškia nemokėjo verslo daryti .jau dabar naudojasi padėtim ir kelia kainas ....
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų