Lietuviams ir kitiems europiečiams išvykti dirbti į JK bus gerokai sunkiau

Trečiadienį oficialiai paskelbtos pagrindinės taisyklės, kokie darbuotojai galės atvykti ir dirbti Jungtinėje Karalystėje nuo kitų metų pradžios. Iki šiol lietuviai daugiausia emigravo į šią šalį, tačiau netrukus tai padaryti bus gerokai sunkiau.

(nuotr. SCANPIX)

Taškais pagrįstą sistema įsigalios 2021 m. sausio 1 d. ir tuomet gerokai apribos laisvą asmenų ribojimą, sugriežtins sienų kontrolę ir visuomenės pasitikėjimą, rašoma pagrindiniame JK vyriausybės interneto puslapyje gov.uk.

Čia pranešama, kad įsigaliojus naujoms taisyklėms, bus sumažinta migracija ir padidintas saugumas.

Nauja vieninga imigracijos į JK tvarka galios tiek ES tiek ir kitų šalių piliečiams. Ji bus palankiausia aukščiausią išsilavinimą turintiems asmenims, mokslininkams, inžinieriams.

Taškų sistema bus pritaikyta atsižvelgiant į JK trūkstamų profesijų sąrašą. Kvalifikuoti darbuotojai turės atitikti kelis kriterijus, tarp kurių – specifiniai įgūdžiai, anglų kalbos mokėjimas, galimybės dirbti JK. Visų pretendentai turės turėti darbo pasiūlymą, kuriame numatyta ne mažesnė kaip 25,6 tūkst. svarų sterlingų (30,8 tūkst. eurų) metinė alga.

Tiesa, nekvalifikuotiems darbuotojams naujos taisyklės nenumato specifinių imigracijos taisyklių. Skaičiuojama, kad apie 70 proc. darbuotojų iš ES šalių neatitiks kvalifikuotiems darbuotojams keliamų reikalavimų. Esą tai turėtų sumažinti bendrą atvykstančių darbuotojų skaičių.

Paprastai tariant, kitaip nei iki šiol, nuo kitų metų pradžios lietuviai negalės kada panorėję išvykti uždarbiauti į JK.

REKLAMA

Studentų vizoms taip pat bus taikoma taškų sistema ir ji bus atvira ES piliečiams, kad šie galėtų studijuoti JK universitetuose. Norintiems tai padaryti, reiks turėti aukštosios mokyklos kvietimą, įrodyti, kad turi pakankamai pinigų pragyvenimui ir kalba angliškai.

Žemės ūkio sektoriuje bus padidintos sezoninių darbuotojų kvotos nuo 2,5 tūkst. iki 10 tūkst. vietų šių metų derliaus nuėmimo sezonui.

ES piliečiams, atvykstantiems į JK trumpesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui, vizų nereikės.


Rašyti komentarą...
H
Hihi
2020-02-19 12:27:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tipo anglai pradės dirbti
Atsakyti
0

E
Egis
2020-02-19 12:25:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai.Tegul tada ir Lietuva, sumažinti migracija iš baltarusijos,ukrainos, rusijos
Atsakyti
-4

B
Be vardo
2020-02-19 12:24:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei rašot straipsnį, tai bent rašykit be klaidų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų