Ar populiaru Lietuvoje būti laisvai samdomu darbuotoju?

Pripažinkime, dažnas iš mūsų pasvajoja apie nuosavo verslo galimybę. Juk tuomet darbų apimtis ir grafikus kontroliuojame patys ir vadovaujame patys sau. Tam ryžtasi vis daugiau žmonių, dirbdami laisvai samdomais darbuotojais, liaudyje įprastai vadinami tiesiog „frylanceriais“.

Giedrius Savickas (nuotr. Fotodiena.lt)

Tačiau baimė dėl finansinio nestabilumo, socialinių garantijų stabdo ne vieną savo srities specialistą pradėti individualią veiklą pagal pažymą.

Dažnas net nežino, kad šiandien dirbant pagal individualios veiklos pažymą, galima išeiti motinystės atostogų, susirgus gauti ligos išmoką ir kaupti senatvės pensijai.  

Laisvai samdomų darbuotojų veikla sparčiai populiarėja. Ne paslaptis, kad dažniausiai tai meno žmonės. Kaip teigia aktorius Giedrius Savickas, jis nelabai ir turi kito pasirinkimo, nes būdamas aktoriumi jis nedirba vienoje darbovietėje. 

Dažnai kviečiams į renginius, vaidina skirtinguose teatruose, televizijos laidose ar reklamose, tad nėra kito būdo kaip legaliai vykdyti veiklą  – tik individuali veikla pagal pažymą.

Tačiau aktorius guodžiasi, kad jam labai paini mokesčių sistema, jis nori būti sąžiningas susimokėti visus mokesčius, bet susigaudyti toje mokesčių painiavoje jam sudėtinga. O valstybės mokesčių sistema yra tokia, kad kaip juokauja Giedrius,  dabar tenka būti vaidinančia įmone.

Šį šeštadienį  11:30 TV3 laidoje „Mano pinigai“ visa informacija apie tai, kaip dirbant savarankiškai nesukti galvos dėl mokesčių, o užsiimti sau miela veikla.


Rašyti komentarą...
S
Sklinda
2019-11-29 10:30:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
žinia, kad premjeras apskritai neturi plaučių
Atsakyti
0

E
Emma22
2019-11-29 10:52:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nоrite susіrasti mеrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.l­ad­y4.fu­n
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų