Lietuviams jau nusibodo ruduo: oro uostuose – eilės prie skrydžių į kurortus

Rudeniška dargana vis daugiau lietuvių verčia krautis lagaminus ir vykti atostogų į šiltus kraštus. Kelionių organizatoriai sako, kad kelionės į šiluma alsuojančius Turkijos ir Egipto kurortus beveik išgraibstytos. Ir ne tik dėl to, kad tai puiki galimybė prasitęsti vasarą, bet ir gera proga sutaupyti. Į kai kuriuos kurortus dabar nuvykti galima perpus pigiau nei atostogų piko metu.

Kaip iš kibiro pliaupiantis lietus. Beprasidedantis gripo sezonas. Cepelinų spalvos dangus ir visur aplink telkšančios balos. Toks lietuviškas ruduo visai nežavi kirpėjos Rasos, kuri, kaip sako, šįryt pabudo tik su viena mintimi:

„Važiuoju ir labai liūdna. Vežu vaiką į mokyklą ir galvoju: „Aš nesuprantu, kodėl taip blogai jaučiuosi.“ Sakau: „Žinai, mažoji, man reikia atostogų. Noriu atostogų. Noriu tikrai, žinokit, saulės, šilumos.“

Kurortas

Moteris sako, kad į Lietuvą atklydusi rudeniška dargana būtent ir paskatino ją galvoti apie šiltus kraštus:

„Už tai, kad ryte tamsu. Dieną mes dirbame, nematome. Vakare grįžtame – tamsu. Ir tamsu, ir liūdna, ir niūru.“

REKLAMA

Kol Rasa dar tik galvoja apie saulėtus paplūdimius, Vilniaus oro uoste jau driekiasi atostogautojų eilės. Eilės yra prie skrydžio į Egipto kurortą Šarm El Šeichą, tačiau oro uoste galima sutikti ir keliaujančių į Turkijos ar Viduržemio jūros šalių kurortus:

„Nežinau kur, atostogauti.“

„Į Turkiją pirmą kartą. O šiaip aš asmeniškai vykstu kailinių ir pamiegoti. Daugiau kaip ir nieko.“

„Mes esam labai puikios, nuostabios senjorės. Ir užtat mes sugalvojom kelionę. Sušilti norim, pasišildyti kojas.“

„Keli metai važiuoju į Turkiją du kartus per metus. Po savaitę, po savaitę.“

„Pasirinkau šalį, kurioje labai yra šilta. Pasirinkau kodėl? Todėl, kad laikas pratęsti vasarą. Laikas atostogauti, būti geros nuotaikos ir džiaugtis gyvenimu. Į Egiptą vykstam.“

Kelionių organizatoriai sako, kad lietuviai nė nelaukia žiemos ir jau dabar skuba ieškoti vasariškos saulės užsienyje. Kelionės į populiariausius kurortus – Turkiją ir Egiptą – beveik iššluotos.

„Vietų truputėlis dar liko, bet iš tiesų labai mažai. Ir tie, kurie planuoja atostogas, jau turėtų suskubti, nes likusios, na, sakyčiau, gal 10–20 proc. tik tai laisvų vietų lėktuvuose iš viso to, kas buvo suplanuota spaliui, lapkričiui“, – pasakoja „Kelionių panorama“ vadovė Kristina Graužinienė.

„Kaip visuomet – ir man labai dėl to gaila, kad nesikeičia – populiariausia kryptis yra Turkija. Tai mes, lietuviai, tikrai ją labai mylime. Dėl kainos ir kokybės santykio. Nepaisant to, kad Turkija kiekvienais metais tikrai brangsta. Po 10–15 proc. kelionių paketai į Turkiją brangsta“, – teigia „Makalius“ vadovas Rimvydas Širvinskas.

Visgi. Lietuvos Turizmo rūmų prezidentė tvirtina, kad šį rudenį lietuviai atranda ir naują kryptį – Portugaliją ir Viduržemio jūros kruizus.

„Tai yra žymiai patogiau ir efektyviau kainos prasme. Mažiau mokate už tai. Kol jūs miegate, kruizinis laivas gabena jus į kitą uostą. Tiesiog kaip karalius pažįstate uostą ir grįžtate į savo kajutę. Tai žmonės vertina. Ir kitas dalykas – per trumpą laiką, savaitę, jūs galite pamatyti keturias salas, keturis didžiausius uostus“, – kalbėjo Turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė.

Daugiau žmonių keliones rudenį renkasi dar ir dėl to, kad jos pigesnės nei vasarą. Išskyrus tą vieną savaitę, kai spalio pabaigoje atostogauja mokyklinukai. Vidutiniškai savaitės atostogoms ne egzotiniuose kraštuose lietuviai rudenį išleidžia apie 500 eurų vienam asmeniui.

„Jeigu jūs keliausite spalio mėnesį į tą patį viešbutį, į kurį keliavote rugpjūčio mėnesį, kaina gali būti net perpus mažesnė. Dažniausiai yra ieškoma penkių žvaigždučių viešbučio su maitinimo tipu viskas įskaičiuota“, – pasakoja K. Graužinienė.

Kad lietuviai gyvena vis geriau, pastebi ne tik ekonomistai, bet ir kelionių organizatoriai. Tokios šalys kaip atvirukiniai Maldyvai, Seišeliai ar Šri Lanka jau nieko nebestebina. Neretai į tokias keliones tautiečiai išsiruošia dviem ar trims savaitėms ir joms išleidžia apie 1500 eurų.

„Tam, kad sutaupytų, daugelis vyksta ne iš Lietuvos. Ypatingai kalbant apie tolimus kraštus. Tai, vadinasi, jeigu nori keliauti su organizatoriumi, neretai pasirenka Lenkijos kelionių organizatorių paslaugas iš Varšuvos arba kitų Lenkijos miestų. Taip galima į Keniją nukeliauti už 700–800 eurų“, – kalbėjo R. Širvinskas.

Žemesnės atostogų kainos ir atslūgę karščiai atostogauti netolimose pietų šalyse rudenį labiausiai vilioja lietuvių poras, šeimas su mažamečiais vaikais ir senjorus. Draugų kompanijos vis dar dažniausiai atostogauti į užsienį vyksta vasarą.


Rašyti komentarą...
R
Rita
2019-10-09 07:32:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dziaugemes kad atveso po tos kaitros nerupi mus tis Turkijos toms grazus ruduo .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų