„Ryanair“ pilotų streikai: paskelbtos dvi jų datos

Oro linijų bendrovės „Ryanair“, kuri skraidina ir iš Lietuvos, pilotų streikai Didžiojoje Britanijoje numatyti rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje. Bendrovė atsiprašo klientų dėl sugadintų kelionių planų.

(nuotr. SCANPIX)

Britų oro linijų pilotų asociacija pranešė, kad sprendimas streikuoti trečiadienį buvo priimtas pilotų daugumos sprendimu. Už tokį sprendimą balsavo 80 proc. asociacijos narių.

Numatoma, kad pirmasis „Ryanair“ pilotų streikas prasidės rugpjūčio 22 d. 00:01 val. ir truks dvi paras – iki rugpjūčio 23 d. 23:59 val.

Taip pat bus streikuojama nuo rugsėjo 2 d. 00:01 val. iki rugsėjo 4 d. 23:59 val.

Kaip teigiama asociacijos pranešime, „Ryanair“ dešimtmečius nesidera su profesinėmis sąjungomis, bendrovės vadovybė esą nemoka to daryti. Be to, ji neturi įprastinių susitarimų su darbuotojų atstovais.

Pilotams atstovaujanti organizacija siekia išspręsti tokius klausimus kaip pilotų pensijos, licencijų netekimo draudimas, motinystės išmokos ir lengvatos, sąžininga, skaidri ir nuosekli darbo užmokesčio struktūra.

„Mes neturime jokio formalaus pasiūlymo iš „Ryanair“, o šį ginčą būtina kuo greičiau išspręsti tam, kad būtų išvengta streikų. Nė vienas pilotas nenori gadinti keleivių planų, tačiau šiuo metu, regis, neturime kito pasirinkimo“, – pranešime cituojamas asociacijos generalinis sekretorius Brianas Struttonas.

Reaguodama į tokias naujienas, bendrovė „Ryanair“ pranešė esanti nusivylusi, kad pilotų asociacija „grasina sugadinti klientų kelionių planus rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje, kai jai priklauso mažiau nei 30 proc. bendrovės pilotų Jungtinėje Karalystėje.“

REKLAMA

„Ryanair“ teigia, kad praėjusiais metais ji sutarė su Jungtinės Karalystės pilotais dėl algų padidinimo 20 proc., kai vyr. kapitonų metinė alga kilo iki 180 tūkst. svarų sterlingų (beveik 195 tūkst. eurų), kas yra daugiau nei moka oro linijos „Norwegian“ ir „Jet2“.

Iš viso „Ryanair“ yra įdarbinusi daugiau kaip 1 250 Jungtinės Karalystės pilotų.


Rašyti komentarą...
m
mmm
2019-08-08 15:19:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
PALANGĄ ŽURNALIŪGOS, AIŠKU, PAMIRŠO.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų